Волинський боєць потребує допомоги

Ковельчанин Віталій Гарбар, який брав участь у бойових діях на Сході України, потребує допомоги. У Віталія –  контузія та  цукровий діабет першого типу. Лікування потребує значних коштів.

Віталія призвали у військову частину міста Золочів Львівської області. Він поїхав у Сватово Луганської області  у  складі батальйону з ремонту важкої бронетехніки.

«Мене призвали 5 вересня 2014 року, а в грудні на нервовому грунті розвинувся цукровий діабет», – каже Віталій Гарбар. Після того, як бійцю стало погано, його відправили на лікування у Харків. Там Віталію поставили діагноз – гострий бронхіт. Про діабет – ні слова, але а аналізах вже вказаний дуже високий рівень цукру.

«Мене тоді своїм ходом відправили до Львова, без супровідних документів. Дружина мене зустріла в Здолбунові, я б не доїхав до Львова», – розповідає солдат. Тоді Віталій важив 38 кілограм.

Недавно у Віталія відбулося загострення захворювання. Лікарі в Ковелі, які прибули на виклик, надали допомогу але не забрали чоловіка в лікарню. В заключенні вказали алкогольне сп’яніння, хоча чоловік взагалі не вживає алкоголю.

«Незрозуміло, куди мене мають госпіталізовувати –  ні у військовий госпіталь брати не хочуть, ні у «цивільну» лікарню», – каже Віталій.

Окрім того, ось уже кілька місяців чоловік не може оформити інвалідність і отримати пільги і виплати від держави. З військової частини, яка призивала Віталія, ще півтора місяці тому відправили запит на отримання висновку ВЛК з Львівського госпіталю. Проте відповіді немає і досі.

«Внаслідок того, що у Віталія немає висновку ВЛК, він не може подати документів ні на учасника бойових дій, ні на отримання пільг. Сім’ї і так важко, а через відсутність довідок вони не отримують ніяких виплат», – розповіла волонтер Наталя Ариванюк. Вона разом з колегами Світланою Рейкіною та Наталією Шепель організовували лікування бійця на Волині.

До слова, якраз напередодні волонтерка отримала передачу від колег із Запоріжжя – інсулін, шприци та інші препарати. «Дякую пенсіонерам Дяді Вові і тьоті Раї за ліки», – додає Віталій Грабар, який отримав частину медикаментів з передачі.

На лікування сім’я Гарбарів витрачає по декілька тисяч гривень на місяць. До того ж, Віталій з дружиною виховують чотирьох дітей, найстаршому з яких 10 років, а найменшому – шість місяців.

Сім’я бійця потребує фінансової допомоги.

Для охочих допомогти:

№ картки ПриватБанку:  4149 4978 3859 0323

Гарбар Віталій Юрійович.