Волинські регіонали: де вони

Здається, ще зовсім недавно на вулицях міста тільки й чутно «Партія регіонів – партія, що вбиває» і подібне. Регіонали були в центрі загальної уваги: їх пікетували, від них вимагали заяв, звільнень. Минулося. Тепер в українців інший ворог – зовнішній.

А де ж сьогодні екс-регіонали та чи планують вони повертатися у політику, дізналися журналісти Волинського Агентства Розслідувань.

Від «регіонів» до опозиційного блоку

22 лютого 2014 року осередок Партії Регіонів на Волині зійшов з політичної арени.

«З метою уникнення подальшого кровопролиття, нагнітання конфлікту, зупинення переслідувань та насильницьких дій щодо простих громадян – Волинська обласна організація Партії регіонів припиняє свою діяльність», – із такими словами тоді звернувся до краян головний регіонал Волині Олександр Башкаленко.

А вже у липні 2014 року на зміну регіоналам прийшли їх правонаступники. В області офіційно стартувала нова політична сила – регіональна партійна організація Партії розвитку України. Очолив її не хто інший, як екс-регіонал, нардеп двох скликань Анатолій Горбатюк. Він же був головою Волинського відділення Партії регіонів з 2005-й по 2008-й.

Своїх однопартійців, які перейшли до нової політичної сили він називав людьми, які «не соромляться свого минулого, бо багато зробили». «І навіть те, що значна частина їх донедавна була у Партії регіонів – не біда, бо це – демократичне прогресивне крило тієї сили. А минуле – у кожного своє», – заявляв він тоді.

Втім через рік відбуваються чергові трансформації з «послідовниками» регіоналів. У березні 2015 року на Волині реєструють організацію політичної партії «Опозиційний блок». За офіційними даними управління мінюсту, на сьогодні очолює її Анатолій Олексійович Бодю. Однак, як відомо, де-факто керує осередком Олександр Башкаленко.

Цікаво, що з реєстру управління досі не видалена обласна організація Партії регіонів.

До слова, лише 23 січня 2015 року припинила існування фракція «Партії регіонів» у Волинській облраді. Першими, хто її покинув стали п’ятеро депутатів Двоє з них склали повноваження.

Так, у березні 2014-го своє членство у фракції Партії регіонів в облраді припинили Олег Чикида, Юрій Лобач, Олег Борбелюк, Віталій Карпюк та Тамара Ковальчук. Карпюк та Ковальчук також написали заяви щодо досторокового складення депутатських повноважень.

 

Про конкретних діячів

 

bachkalenkoПрогульник року в облраді

Олександр Башкаленко обраний депутатом Волинської обласної ради по багатомандатному виборчому округу за виборчим списком Волинської обласної організації Партії регіонів.

На сьогодні Олександр Башкаленко де-факто керує Опозиційним блоком на Волині, продовжує вести бізнес та очолює благодійний фонд.

Так, Башкаленко керує підприємством «Екопрод», зареєстрованим на його дружину Людмилу та однопартійця-регіонала, депутата Луцької міськради Івана Смоленга. Основним  видом діяльності підприємства є купівля та продаж нерухомого майна.

До слова, доки корабель під назвою «Партія регіонів» ішов на дно, Башкаленко обзавівся елітною нерухомістю у столиці. Щоправда, нова квартира  у житловому комплексі «Златоустівський», як і більшість майна політика, записана на дружину.

Окрім того, Олександр Башкаленко є керівником благодійного фонду «Будуємо нову Волинь». Як відомо, за підтримки названого благодійного фонду в області проводились різноманітні акціїна підтримку Партії Регіонів.

Разом з тим Башкаленко фінансово підтримує бійців, сприяє волонтерам, які звертаються за допомогою, хоча й не афішує цього.

Щодо діяльності в обласній раді, то тут Башкаленко славиться, як найбільший прогульник. Півтора місяці тому депутати нарешті заговорили про те, що його потрібно виключити з бюджетної комісії, оскільки він там не з’являвсявже впродовж року.

 

karpiukВідійшов від політики та не має намірів балотуватися в депутати

Віталій Карпюк обирався депутатом чотирьох скликань Волинської обласної ради. 26 квітня 2010 року призначений заступником голови Волинської ОДА.

Віталій Карпюк був другим у фракції Партії Регіонів в облраді, хто заявив про вихід із партії. Сьогодні ж він відійшов від політики та не має намірів балотуватися в депутати. Карпюк пішов у бізнес, пов’язаний  сільським господарством.

 

MykytyukЕкс-голова Ягодинської митниці знову працює митником

Роман Микитюк з 26 лютого 2013 року – депутат Волинської обласної ради (висуванець Партії регіонів, обраний у виборчому окрузі №29 (Турійський район).

Екс-керівник Ягодинської митниці Роман Микитюк через порушення законодавства, які не назвали, був звільнений з посади разом з двома заступниками.

У січні в ЗМІ писали про те, що він повернувся на митницю. Зокрема, про це повідомило видання Kowel.com.ua, однак Микитюк це спростував.

Сьогодні екс-регіонал продовжує вести бізнесові справи у Турійську. Так, у листопаді 2014 року Микитюк активно рекламує своє фермерське господарство «Аміла», зареєстроване на дружину Ганну, що розташоване у селі Радовичі Турійського району.

На агрофірмі митника обробляється майже три тисячі гектарів землі, утримується близько тисячі голів великої рогатої худоби, понад 500 свиней. Завершується реконструкція приміщень для молочної ферми, будується комбікормовий завод та випікається власний хліб, який реалізується не тільки в Турійську, а й у магазинах Володимира-Волинського, Ковеля, Луцька. Вирощують також коней торійської породи.

Окрім того, Роман Микитюк де-факто продовжує керувати районом. Так, 23 лютого 2015 року Порошенко призначає керівником Турійської РДА людину Микитюка Ореста Василишина.

Як відомо, з 2011 року Василишин працював на посаді заступника директора ТзОВ «Аміла», що теж належить дружині Ганні Микитюк. Підприємство займається будівництвом дерев`яних котеджів та обробкою деревини.

 

smitiuxПовернувся до власної справи й керує хлібокомбінатом

Іван Смітюх обраний депутатом Волинської обласної ради по мажоритарному округу №12 (Ковельський район). З 2010 по 2012 роки обіймав посаду голови  Ковельської райдержадміністрації.

Смітюх був одним з перших, хто тікав з Партії регіонів. Так, 1 лютого на Волині стартувала кампанія громадського тиску на регіоналів та їхніх союзників, а вже 3 лютого він заявив про вихід із лав партії.

Наразі ж Смітюх повернувся до своєї справи й керує потужним підприємством ТзОВ «Ковельський хлібокомбінат», де разом з дружиною мають найбільший розмір внеску до статутного фонду. В обласній раді вважається позафракційним.

Окрім того, за інформацією Волинського Агентства Розслідувань, Смітюх може спробувати балотуватися у мери Ковеля. От тільки сумнівно, що його виборча кампанія буде результативною, оскільки ковельчани ще пам’ятають, як рідний брат Івана Смітюха, народний депутат України V, VI і VII скликань Григорій Смітюх першим публічно з трибуни Антимайдану закликав Володимира Путіна підтримати Україну.

 

skubaПерейшов із політики в бізнес

Валентин Скуба обраний депутатом Волинської обласної ради на мажоритарному окрузі №2 (Володимир-Волинський район).З травня 2010 року до березня 2014 р. – голова Володимир-Волинської РДА.

25 січня 2014 року на позачерговій сесії Володимир-Волинської РДА шляхом таємного голосування депутати висловили Скубі недовіру. Того ж дня він написав заяву на звільнення.

На сьогодні він повністю відійшов від політики. Тепер Скуба – підприємець.Основне його дітище – «Львівська майстерня шоколаду» від холдингу«!FEST». Заклад відкрився в обласному центрі лише на початку року, але вже набув популярності у лучан.

 

chykydaЗберігає фото з георгіївськими стрічками

Олег Чикида обраний депутатом Волинської обласної ради по одномандатному  мажоритарному виборчому округу № 17 (Любешівський район). 5 березня 2014 заявив про вихід з фракції та партії.

Не планує повертатися в політику і Олег Чикида. Наразі він керує підприємством «Волинь Ліс Сервіс».

Нагадаємо, через цю фірму Чикиду звинувачували у відмиванні бюджетних коштів. Так, у 2012 році прокуратура Волинської області інкримінувала йому розкрадання шести мільйонів гривень державної цільової субвенції, яку ТзОВ «Волинь Ліс Сервіс» освоїла ніби на виконання Програми з працевлаштування шахтарів.

Згодом депутат облради засвітився ще в одній скандальній оборудці. У червні 2014 року суд зобов’язав Чикиду повернути державі майже мільйон гривень, отриманих за фіктивним договором через фірму «Волинь Транс Ліс». Як встановив суд, ця фірма була заснована Чикидою спільно з юристом ДКП «Луцьктепло» Вячеславом Наумчуком задля  відмивання  бюджетних коштів.

Цікава деталь: на сторінці Олега Чикиди у Facebookдосі розміщені фото зі святкування 9 травня у 2013 році в Любешові. На світлинах аж рясніє георгіївськими стрічками. З якою метою депутат зберігає ці фото у своєму профілі, незрозуміло. Невже, як пам’ять?

1

 

naudaСвою пристосованість до різних політичних віянь демонструє і нині

Володимир Найда керував Шацькою райдержадміністрацією до 19 березня 2014 року.

Цікава ситуація склалася у Шацькому районі. Екс-голова Шацької РДА Володимир Найда обіймав керівні посади з часу  утворення району не залежно від того, які політичні сили були при владі у державі.

Свою пристосованість до різних політичних віянь екс-регіонал демонструє і нині. Якщо під час Революції Гідності він вперто тримав «лінію оборони» Януковича – за його наказом у шацькій пресі забороняли писати про Євромайдан, під табу потрапила інформація про поїздки жителів району до Києва, про вимоги відставки уряду Азарова, президента Януковича, покарання винних у побитті громадян, а працівникам  бюджетних установ погрожували звільненнями за участь у будь-яких акціях проти політики влади, – то в постмайданний період різко змінив свої погляди.

Так, вже в січні 2015 року Володимир Найда долучається до акції IceBucketChallenge («ЗІГРІЙ СОЛДАТА») у Шацьку та активно виділяє кошти на потреби бійців АТО.

Окрім того депутат запевняє, що й сам отримав повістку, пройшов медогляд та заявляє, що готовий до мобілізації.

Найда знайомий з безліччю високопосадовців обласного та центрального рівня, яким неодноразово допомагав у організації належного відпочинку в озерному краї. Також депутат має хороші стосунками з рядом бізнесменів, які за сприяння його отримали у власність чи оренду бодай невеликий шматок шацької землі.

 

loba4Бізнесмен

Юрій Лобач обраний депутатом Волинської облради по багатомандатному виборчому округу за виборчим списком Партії регіонів. 20 лютого 2014 року вийшов з лав партії та фракції.

Екс-заступник голови Волинської облради Юрій Лобач був першим, хто дав публічну конференцію про розпуск Партії Регіонів на Волині.

Сьогодні він  – підприємець. Також Лобач допомагає бійцям АТО. Так, як розповідав айдарівець Олександр Кралюк, Юрій Лобач допомагав у серпні перевозити поранених на Сході України.

 

Далі буде…

 

Антон СТАШЕВСЬКИЙ

 

Від редакції: Якщо ви володієте інформацією про те, чим нині займаються провідні діячі Партії регіонів вашого міста чи району, будь ласка, напишіть на пошту var.volyn@gmail.com або залишайте її в коментарях до цієї публікації.