У центрі Луцька хочуть будувати висотку – 11 поверхів

На вулиці Кривий Вал, 37 у Луцьку хочуть будувати торгово-офісний центр, що матиме із 11 поверхів. Його планують розмістити у комплексі із прилеглим готелем «Залєскі».

Про це йдеться у проекті будівлі, який оприлюднив розробник – ПП «Спецпроект».

Так, планують на перших двох поверхах розмістити паркінг, а на верхніх – торгові та офісні приміщення.

Поки невідомо, коли саме розпочнуть роботи, однак вже на наступну сесію міськради виносять рішення про те, щоб «узаконити» діяльність готелю «Залєскі» на вулиці Кривий Вал, 39.

Офіційно цей готель має двох власників: Віту Подик та Віктора Шокала, які вклали по 5 000 гривень у статутний капітал. Також Віктор Шокало є керівником підприємства «Універмаг «Луцьк».

Новый точечный рисунок2

Як повідомляють джерела Волинського Агентства Розслідувань, фактичним власником «Залєскі» є відомий лучанам голова правління фонду  Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО КОМАНДУ ПАЛИЦІ ТА ЇХНІ ФІРМИ

До слова, раніше проблемою готелю було те, що земля під ним не була відповідно оформлена.

Колишній власник і засновник «Залєскі» – Олексій Левченко. Після його смерті у 2012 році готель продали на торгах, щоб компенсувати борги перед банком. Тоді його викупили люди, пов’язані із Олександром Товстенюком.

Наразі відбувається оформлення власності на землю під готелем та прилеглою ділянкою на Кривому Валу, 37 на ПАТ «УНІВЕРМАГ «ЛУЦЬК». На сесії міськради 27 травня депутатам запропонують «надати ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «УНІВЕРМАГ «ЛУЦЬК» дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для будівництва та обслуговування офісно-готельного комплексу на вул. Кривий Вал, 39, орієнтовною площею 0,11 га, з земель комунальної власності, згідно з додатком».

Цікава й історія землі на Кривому Валу, 37. Тут раніше був будинок відомого дослідника Волині, академіка Павла Тутковського. У ньому до 2013 року жив громадянин Валерій Федорович Феоктістов. Як розповів Волинському Агентсту Розслідувань депутат Луцької міської ради Володимир Никитюк, будинок фактично перетворився в «розвалюху».

Про те, як руйнували цей будинок у 2011 році писав знавець історії Луцька Ігор Левчук: «Соромно і прикро, що символом пам’яті про нього залишився хіба що їдкий дим, що суботнього осіннього вечора 29 жовтня 2011 року багато годин поспіль тримався над центром Луцька. Це нові господарі, які планують будувати багатоповерхівку, палили останки будинку, в якому на початку століття жив Павло Аполонович Тутковський – великий вчений, який любив Волинь…».

Вже 29 березня 2013 року депутати міськради підтримали рішення «Про припинення договору оренди землі громадянину Феоктісову В.Ф. для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Кривий Вал, 37».

Антон БУГАЙЧУК