Порошенка просять покарати голову Ковельської райради

Волонтери-пошуковці вимагають від президента Петра Порошенка притягнути до відповідальності голову Ковельської райради.

Про це повідомляє Під прицілом.

Власне, про це йдеться у відкритому листі до Порошенка від Всеукраїнської громадської організації пошуковців України «Союз «Народна пам’ять», керівника місії «Чорний Тюльпан» Ярослава Жилкіна до Президента України щодо діяльності Голови Ковельського районної ради Ігоря Верчука.

Як зазначено в листі, починаючи з 3 вересня 2014 року і донині (більше 270 днів) волонтери ВГО «Союз «Народна Пам’ять» працюють у зоні АТО в складі операції «Евакуація 200» (Гуманітарна місія« Чорний Тюльпан»).

Вона проводиться під керівництвом відділу цивільно-військового співробітництва Міністерства оборони України. Завдання волонтерів – це пошук, ексгумація та вивезення тіл загиблих українських військовослужбовців.

«Голова Ковельської районної ради Верчук І.В. перешкоджає законній діяльності пошукового загону «Відродження» (керівником та членами якого є бійці АТО, учасники бойових дій на Донбасі). Чиновник нацьковує на пошуковий загін правоохоронні органи, принижує ветеранів Другої світової війни, провокуючи громадянське протистояння. Пошуковий загін «Відродження», який співпрацює з ДП «Волинські старожитності» державного підприємства «Науково-дослідний центр» Охоронна археологічна служба України »Інституту археології НАН України, очолюється нині воюючим в зоні АТО підполковником Вадимом Дорофієнком», – зазначає видання.

60% членів загону – учасники АТО. Тільки за останні кілька років загін виявив і дослідив десятки невпорядкованих і невідомих могил, перепоховав останки понад 200 радянських солдатів і офіцерів, загиблих під час «Битви за Ковель» у 1944 році.

13 солдатів вдалося ідентифікувати і повернути пам’ять про них в сім’ї, адже, до цього часу, всі вони числилися в архівах як зниклі безвісти. Всі перепоховання оформляються українською символікою і написами.

«Однак голова Ковельської районної ради Верчук І.В. неодноразово публічно негативно говорив про роботу пошуковців, вимагав її зупинити або підлаштувати під його праворадикальні погляди. І це притому, що відповідно до статті 15 Конституції України «Жодна ідеологія не може визнаватися державою як обов’язкова». Більш того, за вказівкою Верчука І.В. органами внутрішніх справ порушено кримінальну справу стосовно пошуковціів (нібито за фактом незаконного перепоховання солдатів з-під с. Гіршін і вандалізму), хоча всі необхідні документи були оформлені, а ДП «Волинські старожитності» виступило на боці пошуковців», – йдеться у повідомленні.

На тлі «розкрутки» подібних надуманих справ показовою виглядає бездіяльність місцевої влади з облаштування військового цвинтаря в «Мар’яною гаю», де на висотці біля села Мощена Ковельського району, відбувалися надзвичайно жорсткі бої по прориву Ковельського котла в 1944 році.

Крім того, Верчук буцімто влаштував скандал 8 травня цього року: в День Пам’яті і примирення в Україні на зборах ветеранів району він фактично обізвав їх загарбниками і прирівняв до нацистів. В результаті ветерани, які, можливо, за станом здоров’я останній раз були присутні на подібних заходах, що не терпіли такої образи і частина з них, разом із кавалером Ордена Слави Яковом Чулем на знак протесту покинули зал урочистих зборів.

Таку політику пошуковці назвали антидержавною і дестабілізуючою.

Тому пошуковці просять президента вжити заходів законного впливу з відновлення верховенства права на території Ковельського району Волинської області.

«Необхідно відновити безперешкодну роботу організацій пошукачів і археологів, а голову Ковельської районної ради Верчука І.В. слід притягнути до відповідальності, зобов’язавши його публічно вибачитися перед ображеними ветеранами», – йдеться у повідомленні.