До волонтерів «примазалися» контрабандисти, – митниця

Під виглядом гуманітарних вантажів та волонтерської допомоги на Волині часто намагаються контрабандою провезти комерційні товари.

Про це в інтерв’ю ВолиньPOST заявив виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Андрій Андрейків.

За словами Андрейківа, недобросовісні громадяни наживаються і ввозять контрабанду під виглядом гуманітарної допомоги для українських бійців. «Я не вважаю, я знаю – ми на Волинській митниці неодноразово виявляли такі факти і розповідали про них. Я не хочу ображати справжніх волонтерів, які щиро за покликом душі допомагають українському війську, і вірю в те, що таких – більшість. Однак, і це прикро визнавати, інколи окремі групи осіб, приєднуючись до , волонтерського руху, а іноді просто прикриваючись ним, ставлять на першу авантюризм та бажання збагатитися».

Наприклад, цього місяця внаслідок інтенсивної роботи митників був затриманий вантаж, який рухався ніби з гуманітарною допомогою і з благою ціллю, але не на Волинь, а в Київ. За документами, вартість великого вантажу оцінювалася у менш як одну тисячу євро. На цей вантаж було навіть оформлено за, встановленою процедурою, відповідне рішення від Міністерства соціальної політики – тобто, він був офіційно визнаний гуманітарною допомогою. Але у ньому насправді везли стокові брендові речі.

«Після з’ясування усіх обставин ми з подивом дізнались, що вартість вантажу занижена … у 73 рази і реально він вартував майже75 тисяч євро! Крім того, були підроблені документи на вантаж, і невідомо, на якій підставі приймало рішення Міністерство соціальної політики. На жаль, дуже часто на рівні центральної влади люди вдаються до різного роду маніпуляцій, прикриваючись благою метою допомоги бійцям АТО», – каже митник.