Через Волинь – в «ЛНР»

На блокпосту при виїзді з Лисичанська затримали двох білорусів, які збиралися воювати на боці терористів “ЛНР” у банді Мозгового.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Facebook глави Луганської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля.

“На блокпосту при виїзді з Лисичанська затримали двох громадян Білорусі – 37-річного та 34-річного чоловіків із Брестської області. Намагалися пробратися на окуповану територію й воювати на боці терористів. Один колишній десантник, другий не служив, але числиться в резерві на військовому обліку. Нелегально перейшли державний кордон України у Волинській області, а потім через Шацьк, Ковель, Київ і Харків добралися до Луганщини”, – пише Москаль.

За словами глави Луганської ОДА білоруси спочатку пояснювали, що хочуть потрапити в окупований Перевальск начебто до родичів, але потім зізналися, що насправді їхали воювати на боці “ЛНР”, конкретно – до Мозгового в Алчевськ.

“Білоруси детально написали про все від руки й розповіли на відеозапис. Хотіли воювати не з ідеологічних міркувань за якийсь там “русскій мір”, а щоб заробити гроші. Не забули взяти з собою військові квитки. Це затримання фактично врятувало «заробітчан» від великої дурниці, а може, й від смерті. Таких, що воюють на тому боці за гроші – вбивають наших хлопців, руйнують інфраструктуру й житло – дуже багато. Ці двоє не встигли зробити нічого такого, тому просто видворимо їх на батьківщину. Хай із ними розбираються свої силовики. А за те, що їхали вбивати українців, – Бог їм суддя”, – зазначає Москаль.