Наш народ хочуть розколоти,- кримський татарин

Вимушений переселенець з Криму, кримський татарин та активіст «Крим SOS» Енвер Бакіров розповідає історію депортації своєї сім’ї у 1944-му році.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

18 травня 1944 року відбулась депортація кримськотатарського населення Кримської АРСР. Внаслідок цих злочинних дій радянської влади загинула майже половина кримськотатарського населення.

«Не існує жодного кримського татарина, через долю якого не пройшла ця чорна дата. Мій прадідусь був лікарем. Незважаючи на те, що протягом всієї окупації, в підвалі мого прадідуся лікувалися партизани, незважаючи на те, що моя бабуся та інші діти носили партизанам їжу та ліки, мій дід був заарештований і провів 8 років в таборах на Уралі.» – зазначив Енвер Бакіров.

Чоловік розповідає, що багато людей загинуло під час транспортування.

«Під час дороги, яка тривала від трьох тижднів до місяця, годували один раз на день соленою рибою і сухарями. Пили брудну воду з рік. Зупинок було дуже мало, тому люди помирали прямо у вагонах.» – зауважив Бакіров.

За оцінками активістів кримськотатарського руху,  внаслідок депортації загинуло близько 46% кримських татар. Водночас, поневіряння цього народу продовжується й в наші дні. У зв’язку з російською анексією Криму,  багато кримських татар змушені були виїхати на материкову Україну, а ті що залишились, піддаються утискам.

«Окупаційна самопроголошена влада робить акцент на тому, щоб розколоти мій народ. Вони переслідують тих, хто має проукраїнську позицію. Ми знаємо багато фактів знищення, зникнення людей. В будь-який момент вночі в будинок вривається група «маски-шоу» і без жодних підстав може шукати якусь зброю, заборонену літературу. Ми знаємо, що підпалюються мечеті, руйнується все те, що стосується мови,історії, релігії мого народу» – заявляє Енвер Бакіров.

Водночас, він вважає, що вирішення проблеми анексованого Криму і утисків кримських татар залежить від спільної, чіткої позиції міжнародної спільноти.

Нагадаємо, у Луцьку вшанували пам’ять депортованих кримських татар.