Трагедія під Волновахою: відеоспогади

22 травня – річниця трагедії під Волновахою, в результаті якої загинули 18 військовослужбовців 51-ої бригади. Озброєні бойовики о 4:30 ранку обстріляли блокпост українських бійців біля міста Волноваха, що на Донеччині.

Бійці 51-ої бригади, більшість з яких – волиняни, приїхали на Донеччину за декілька днів до трагедії, – йдеться в сюжеті Громадське. Волинь.

Отримали наказ розмістити блокпост під номером 5110. Коли військові зібрались облаштовуватись, приїхали місцеві жителі з вимогою не будувати блокпост і забиратись геть. Мітинг тривав декілька днів. Постійна напружена ситуація психологічно виснажувала бійців. Прийшов наказ «з гори» в жодному разі не конфліктувати з місцевими і не вестися на провокації.

Командири бригади вели переговори із штабом з проханням перенести тимчасово блокпост в інше місце. Проте, отримали відмову.

Вночі,  22 травня, місце жителі покинули блокпост. А о 4:30 ранку його обстріляли озброєні бойовики. За словами бійців, які перебували там, обстріл проводили професіонали. Стріляли із  стрілецької зброї, протитанкових гранатометів, кулеметів та мінометів. Солдатів, які вибігали із наметів та намагались заховатись, «знімали» снайпери.

Обстріл тривав приблизно 20 хвилин.  Пізніше, коли сепаратисти встигли втекти, на підмогу 51-ій бригаді прибуло підкріплення у вигляді вертольотів Мі-8. Вони мали провести зачистку території. Проте, в інтернеті зявилось відео, де один з літаків помилково обстріляв територію, де перебували вцілілі бійці.

За офіційними даними, у волноваській трагедії загинули 18 українських бійців, 30 – поранено. Багато бійців і досі перебувають на лікуванні.