У Луцьку презентували брошуру для демобілізованих

У Луцьку презентували брошуру «На допомогу демобілізованим лучанам та членам їхніх сімей», у якій висвітлені відповіді про найпоширеніші питання, які виникають у демобілізованих. Брошура призначена для безкоштовного поширення серед демобілізованих.

Презентували брошуру 21 травня у Волинському прес-клубі.

Поради для демобілізованих розробили активісти ГО «Пліч-о-пліч» та об’єднання «Самопоміч». Ідея створити брошуру виникла у волонтерів.

«25 березня цього року відома волонтерка Наталя Ариванюк виклала у Фейсбук «крик душі» – хто може створити таку брошуру», – розповіла голова ГО «Пліч-о-пліч» Валентина Черниш. Поспілкувавшись з Ариванюк, вона дізналася, що бійці дуже часто зустрічаються з юридичними питаннями і не знають, де шукати відповіді розповіла.

«У нас навіть високі достойники в області не розуміють різниці між учасниками АТО і учасниками бойових дій»,- додала Валентина Черниш. Тому громадські активісти взялися до створення брошури. Робота над її створенням тривала два місяці. При написанні в активістів виникли труднощі через регулярні зміни в законодавстві. Тому в збірник включенні норми, декотрі з яких ще не чинні, а одна – вже не чинна.

«Міністерство оборони у цьому напрямку теж не стоїть на місці»,- зазначив заступник військового комісара області Ігор Підлісний. Він розповів, що сьогодні з міністерства оборони сьогодні теж надійшла «Програма самоуправління для військових. Робочий зошит».

Тут розміщені поради психологічного характеру. В зошиті описано, до прикладу, як бійцям швидше акліматизуватися в мирному житті, покращити сон тощо. Такі зошити розповсюдять між військкоматами області. Над створенням брошури для демобілізованих працювали два місяці, на обгортці розмістили фото першої сотні демобілізованих волинян. У збірці коротко викладені відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються бійці до громадських приймалень.

У брошурі є п’ять розділів: права демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей,Отримання статусу бойових дій, пільги учасникам бойових дій та їх сімей, додаткові гарантії учасникам АТО від Луцької міської ради та поради психологів. Поширюватимуть брошури з допомогою військкоматів, через мережу волонтерських організацій, і спілку учасників АТО.

Також отримати можна буде в департаменті соцзахисту міської ради, ЦНАПІ та приймальні громадських організації. Найближчим часом книгу також планують розповсюдити через мережу інтернет.