У Луцьку ‒ Марш Героїв

У суботу, 23 травня, в День Героїв у Луцьку відбудеться Марш Героїв.

Організовує захід НаціональнийАльянс, ‒ йдеться в повідомленні про подію у Facebook.

«Запрошуємо небайдужих лучан вшанувати пам’ять українців, які присвятили своє життя служінню українській нації, хто боронив Україну до останнього подиху», ‒ пишуть організатори.

Марш стартує о 20:00 від могили Героя Небесної сотні Василя Мойсея. Завершиться захід ‒ на Замковій площі.

«Традиційно з синьо-жовтими та червоно-чорними прапорами патріоти пройдуть центральними вулицями міста. Після проходження маршруту біля стін Луцької тюрми відбудеться віче, де учасники ходи прочитають Молитву українського націоналіста та виконають державний гімн України», ‒ йдеться в повідомленні.

Організатори наголошують: акція відбудеться без партійної символіки.

Довідка.

День Героїв або Свято Героїв ‒ щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.