На Волині на посадовців відкрили справу за «незаконний пісок»

Волинські правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо «дерибану» корисних копалин та зловживання владою.

Нагадаємо, 20 березня 2015 року Волинська облрада підтримала депутатський запит першого заступника голови обласної ради Олександра Пирожика до начальника УМВС у Волинській області Петра Шпиги та прокурора Волинської області Дмитра Чепіжака щодо несанкціонованого добування піску у лісовому урочищі «Підгірне» Старовижівського району, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Про факти порушення Олександру Пирожику повідомили мешканці села Седлище, мовляв, пісок вивозили в напрямку міста Ковеля.

Згодом стало відомо, що до незаконного видобутку піску причетний новообраний депутат Волинської облради від Старовижівського району, місцевий бізнесмен Михайло Шлапай.

За депутатським запитом першого заступника голови Волинської обласної ради Олександра Пирожика щодо несанкціонованого видобування піску в урочищі «Підгірне» Старовижівського району Волині правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

У ньому фігурують як комерсанти так і посадові особи органу місцевого самоврядування – Седлищенської сільської ради Старовижівського району.

Як встановила перевірка, здійснена органами прокуратури Волинської області, оспорюваний забір піску з урочища «Підгірне» проводився ПП Корцем А.Ф. нібито за дозволом Седлищенського сільського голови Ваврищука М.П.

Добутий пісок, за свідченнями опитаних, використовувався для проведення ремонту сільського сидячого садка та двох вулиць у селі Седлище.

Матеріали перевірки за вказаним фактом приєднано до кримінального провадження №12015030190000072 від 18.03.2015 року.

Досудове розслідування у провадженні здійснюється слідчим відділом Старовижівського РВ УМВС України у Волинській області за частиною 1 статті 366 КК України, за фактом внесення неправдивих відомостей посадовими особами Седлищенської сільської ради до акту виконаних робіт щодо ремонту доріг у селі Седлище в грудні 2014 року.

Досудове розслідування відносно посадових осіб Седлищенської сільської ради за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366 КК України, триває.