Волинський активіст судиться з даішником

Суд першої інстанції –  Володимир-Волинський міський суд – визнав незаконним штраф, який в Луцьку даішник Руслан Костриця виписав громадському активісту.

Про це йдеться в публікації на сайті громадської організації “З’єднання “Борців за справедливість”.

Даішник зупинив активіста, коли той їхав на авто через Луцьк у Рівне.

“Представившись інспектором ДПС Русланом Володимировичем Кострицею, відразу ж зазначив, що водій перед початком руху через пішохідний перехід не пропустив пішохода. На таке зауваження та озвучене інспектором ДАІ порушення правил дорожнього руху, яке тягне за собою складання адмінпротоколу, напевно уже “купився” не один водій, але не наш активіст”, – йдеться на сайті.

Однак активіст заперечив правоохоронцю.

“Після тривалих та беззаперечних доводів своєї невинуватості зі сторони водія, а з боку інспектора – навпаки, даішник почав складати протокол. Коли наш активіст виразив усну відмову від підписання протоколу, інспектор ДАІ розпочав цілий спектакль на тему: “Підпишеш-не підпишеш”… Як тільки-но побачив увімкнений телефон, відразу ж протокол рвонув на себе, категорично відмовивши будь-що коментувати. Якщо усе чисто та по закону, то чому ж ви, інспекторе Кострице, так боялися знімку продукту вашої праці на телефон?” – запитують автори публікацїі.

Після цього інциденту активісти поскаржилися на автоінспектор управлінню ДАІ

Перша скарга полетіла до управління ДАІ у Волинській області. Там в діях Руслана Костриці не побачили протиправного діяння.

“Навпаки, інспектор Костриця виглядав мало не суперменом, адже злісного порушника правил руху спинив, ще й заручився свідками, які усе це бачили. Прокуратура міста Луцька чомусь також не вбачала жодного криміналу в діях даішника Костриці, оскільки він не використовував своє службове становище, відповідно, вигоди не одержав, шкоди не наніс, а та сума (600), що виписав по протоколу, не підпадає під ознаки істотної (60900 грн.) Отже, підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (цитуємо дослівно) “за Вашим зверненням відсутні”, – оповідають активісти.

Зрештою, вони поскаржилися Луцькому міськрайонному суду на бездіяльність прокуратури, а в Володимир-Волинський міський суд на інспектора.

“Короткий зміст позовної заяви полягав у тому, що в протоколі про адміністративне правопорушення, не підписувати якого наш активіст мав повне право, були внесені неправдиві відомості про порушені водієм пункти правил дорожнього руху. Постанова була винесена незаконно, оскільки базувалася на сфабрикованому адмінпротоколі, про час та місце розгляду справи не було повідомлено водія, що рівноцінно позбавляє його права на захист. Копію постанови було надіслано поштою зі значним порушенням термінів подальшого судового оскарження”, – розповідають активісти.

“Суд, вивчивши усі надані матеріали, прийшов до висновку, що відповідач в особі інспектора ДАІ Руслан Костриця не надав достатньо доказів правомірності винесення постанови, не спростував доводів Позивача, тому прийшов до висновку, що оскаржувана постанова винесена з порушенням вимог закону, у відсутності особи, щодо якої приймалося рішення, не було дотримано вимог щодо порядку притягнення особи до адміністративної відповідальності, а тому дії інспектора ДАІ визнав неправомірними, а постанову – незаконною”, – повідомили вони.