У банку з групи Єремеєва – 600 мільйонів державних гривень

Банк з бізнес-групи волинських нардепів Ігоря Єремеєва та Степана Івахіва отримав від Аграрного фонду на депозити гроші, які потрібні українським фермерам. Ця схема схожа на ту, яку в 2014 році реалізувала Сім’я Януковича для виведення 2 мільярдів “державних” гривень з України.

Про це йдеться в розслідуванні програми “Схеми”.

У 2013 році Аграрний фонд отримав 5 мільярдів на закупівлю зерна за мінімальними цінами, яке мали переробляти на борошно і продавати споживачам, а гроші витрачати на зерно з нового врожаю. Таким чином українці були б забезпечені дешевим хлібом.

За часів Януковича фонд використовували для збагачення наближених до Сім’ї осіб. Наприклад, зерно закупляли за завищеними цінами, а борошно продавали за заниженою. Гроші тримали в комерційних банках наближеної до Сім’ї.

А в лютому 2014-го 2 мільярди поклали на рахунки “Брокбізнесбанку”, який контролював молодий олігарх Сергій Курченко. Згодом банк збанкрутував, а гроші зникли.

З приходом нової влади змінилися банки, які “підживлює” Аграрний фонд. Так, понад мільярд гривень розмістили в “Радикал Банку”, банку “Фінансова ініціатива” та Банку інвестицій та заощаджень. Вважається, що останній контролює фінансово-промислова група “Континіум”, за якою стоять нардепи Ігор Єремеєв та Степан Івахів. Отримали 605 мільйон гривень.

А от “Радикал банк” пов’язаний з Сергієм Клюєвим та все тією ж Сім’єю. Мільярдер Олег Бахматюк контролює “Фінансову ініціативу”.

“Депозитне” рішення колишнього керівника фонду призвело до негативних наслідків. В Міністерстві аграрної політики кажуть, що не можуть використовувати ці кошти, тому питання виконання його основних функцій – під питанням.

Рішення про виведення грошей приймав призначений за часів Януковича Олександр Кірюк, його звільнили лише в лютому 2015-го. Новий голова фонду Андрій Радченко тепер мусить шукати нові джерела фінансування на форвардні закупівлі зерна у фермерів, бо гроші на посівну фермерам треба вже зараз, а зняти гроші з депозитів фонд може зняти в другому півріччі, коли врожай почнуть збирати.

У двох банках відмовилися давати коментарі. Лише у “Фінансовій ініціативі” розповіли, як вмовили на надання послуг.

Детальніше про справу дивіться у відео: