Терещук будується на арештованій сбушниками землі

Земля під будинком екс-очільника волинської, а нині столичної міліції Олександра Терещука арештована СБУ.

Про це у мережі повідомив редактор «Наші гроші» Денис Бігус, ‒ повідомляє Під прицілом.

«За давньою традицією, вчора при якійсь черговій незаконній забудові київська міліція виступила на боці «тітушок». Під особняком головного міліціонера Києва Олександра Терещука тітушок немає. Хоча це будівництво теж незаконне. Власне, земля під будинком головного міліціонера арештована СБУ», ‒ зазначає Бігус.

«Отримав міліціонер ділянки перевіреним способом. Прописав матір в Києві та оп-па, вона отримала землю в столиці. А потім ділянку отримала дружина. Обидві ділянки ‒ поруч. І головне ‒ ні мати, ні дружина міліціонера навіть не просили виділити їм землю. Просто подарунок від Київради. Так як сусідні ділянки теж оформлялися на родичів-підставних, то СБУ заарештувала землю в Жулянах. Тільки розслідування нещодавно передали МВС. В результаті виділення землі Терещуку розслідують підлеглі Терещука», ‒ йдеться в дописі.

У сюжеті «Наші гроші» зазначається, що раніше на місці будинку Терещука був сад радгоспу «Совки». У 1990-их роках радгосп розвалився, і Міністерство агропромислового комплексу приєднало землю господарства до ДП «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця». У 2007 році Київрада під керівництвом Леоніда Черновецького через суди забирає в агрокомбінату землі радгоспу і в грудні 2008 року роздає по 7-10 соток майже тисячі людей під житлову забудову та городи. Майже всі ділянки були записані на підставних осіб, а потім перекуплені справжніми власниками.

У 2010 році Служба Безпеки України називає таку роздачу землі незаконною і накладає на земельні ділянки арешти, потім це робить і прокуратура. З більшості ділянок, в тому числі і Терещука, арешти не зняті і досі.

Сім’я столичного міліціонера отримала від Київради дві ділянки по 10 соток. Одну з них отримала його мати Ганна Шабатура, іншу – дружина Ольга. До речі, Шабатура навіть не писала заяву до Київради на отримання землі. Саме на материній ділянці Терещук зводить триповерховий маєток, а на поруч розташованій ділянці дружини розбиває газон.

Нині СБУ передала розслідування до РУ МВС Шевченківського району Києва – територіального підрозділу столичної міліції, яку очолює Терещук. В часи Євромайдану він керував міліцією Волинської області і мав конфлікт з активістами, які критикували його за наказ про відрядження місцевого «Беркуту» до Києва. Після розстрілу «Небесної сотні» звільняється, в рапорті пише про світлу пам’ять тих, хто віддав життя за майбутнє. А через декілька місяців стає начальником Київської міліції. Сам Терещук не відповів на офіційний запит про виділення йому землі і на які гроші він збудував маєток. Тільки по документах його будинок площею 350 кв м коштує 1,5 млн грн.

Сусідом Терещука є Олександр Єршов, який вчора після опублікування результатів журналістського розслідування подав у відставку з посади керівника Державтоінспекції. Зокрема, Єршов не вказав в своїй декларації маєток в Жулянах, який записаний на його дружину Оксану. Пізніше дочка Єршова Анастасія розказала, що юристи порадили її батьку не вписувати маєток в декларацію, бо на нього в сім’ї не має документів.

«Не розумію, чому роздмухують скандал навколо нашого будинку. Так, його немає в декларації, тому що у нас на нього немає документів. Зараз змінюють призначення землі, на якій стоїть особняк. Раніше це було поле, тепер це місце під забудову. Навіть вулиці не існує на карті і Мін’юст тягне з видачею паперів. Тато радився з юристами, чи варто вносити цю нерухомість в декларацію, але йому порекомендували не робити цього, тому що виникне ще більше питань», ‒ сказала вона.