Під Луцьком суддю Ковтуненка виселяють з «анексованого» будинку

Активісти «Самооборони Волині» прийшли допомогти власниці будинку на Ветеранів, 22 у Липинах потрапити в помешкання, яке «анексували» суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко та його теща Віра Смокович.

Події розгортаються у вівторок, 19 травня.

Нагадаємо, свого часу теща судді Луцького міськрайонного суду Віталія Ковтуенка Віра Смокович купила за 260 тисяч гривень будинок. Його продавав за борги банк, раніше будинок належав Ользі Таран. Будівлю забрали, тому що вона виступила поручителем за кредит, який так і не повернули.

Читати деталі справи: Як суддя «анексував» будинок під Луцьком

Проте в результаті судової тяганини результати торгів та постанову про виселення Ольги Таран скасували.

Тому жінка вирішила потрапити у власний будинок. Для цього вона, за сприяння активістів, зняла з петель ворота та зайшла на подвір’я.

Побачивши людей, Віталій Ковтуненко заховався у будівлі та вів переговори із правоохоронцями лише телефоном. Міліцію викликала Ольга Таран, адже будинок, власником якого вона є, «окупували невідомі».

У підсумку на місце приїхали працівники СБУ, начальник Луцького райвідділку міліції Сергій Тягунов, заступник начальника УМВС у Волинській області Анатолій Петрушин, активісти «Варти порядку».

Зокрема Анатолій Петрушин, ознайомившись із документами відзначив, що міліція не має ніяких підстав там перебувати, оскільки ніхто не вчиняв правопорушення. Натомість працівники СБУ залишалися на місці, оскільки саме вони мають гарантувати недоторканість суддів.

Цікаво, що на подвір’ї стояла машина «Опель Фронтера» на «польській реєстрації». Активісти стверджують, що раніше бачили суддю на цій машині. Проте, коли він востаннє заїжджав на ній у Польщу ‒ невідомо.

Сам Віталій Ковтуненко після того, як таки вийшов із будинку, відзначив, що на машині не їздив, а хоче передати її бійцям АТО. Він домовився із активістами «Автомайдану Волині», що машину перепадуть спецпідрозділу «Світязь».

Також Ковтуненко наголосив, що власником будинку ніби досі є Віра Смокович, бо свідоцтво про право власності для неї нібито не скасували. На всі незручні запитання журналістів він відмовлявся відповідати, посилаючись на статтю 63 Конституції України.

Однак адвокат Ольги Таран Ярослав Богачук відзначив, що результати торгів скасували в судовому порядку, а свідоцтво так і не зареєстрували, тому воно не дійсне. Натомість він надав інше свідоцтво на ім’я Ольги Таран, яке датоване лютим 2015 року та необхідним чином зареєстроване.

Станом на 12:00 суддя закрився у будинку та відмовляється виходити.