У Гунчика заплатять київській фірмі понад 700 тисяч

Київське підприємство ТзОЗ «МЕД ЕКСІМ» судиться з Управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА за несплату за медичне обладнання, яке було передане ще три роки тому.

Ще 7 листопада 2012 року між Управлінням охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації та ТзОВ «МЕД ЕКСІМ» був укладений договір про закупівлю ультразвукового апарату «My Lab 40 CV» вартістю 539 890,00 гривень. Як зазначається в договорі, кошти на покриття купівлі медобладнання мали виділити з держбюджету, ‒ пише Під прицілом.

У свою чергу ТзОВ «МЕД ЕКСІМ» у встановлені рамки договором передали для експлуатації медобладнання на баланс управління охорони здоров’я. Чиновники стверджують, що направили реквізити платіжного доручення в органи Державного казначейства для проведення оплати за товар.

Як стало відомо з судової справи, медикам Волині не надходило відмови в оплаті накладної. Проте вона не була зареєстрована та вчасно не проплачена. Хоча, згідно з даними вхідного залишку, на рахунку в Управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації було 6 084 200,00 гривень, що дозволяло покрити витрати за поставлений товар.

Відповідно, Головним управлінням Державного казначейства України Волинській області умови договору в частині своєчасного розрахунку не були виконані. Внаслідок цього й виникла заборгованість.

Згодом волинянам надійшли листи від Міністерства економічного розвитку і торгівлі та від департаменту фінансів обласної державної адміністрації, у яких зазначалось, що питання фінансування повинне вирішуватись на місцевому рівні.

Відтак, Управління охорони здоров’я Волинської ОДА отримало товар, але так і не розрахувалися з фірмою-постачальником.

Тож, Волинський господарський суд позов задовольнив повністю. Та вирішив стягнути з Управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕД ЕКСІМ» 733 694,45грн., в т.ч. 539 890,00грн. – суми основного боргу, 35 188,51грн. ‒ 3% річних, 158 615,94грн. ‒ суми індексу інфляції та 14 673,89 грн. витрат по сплаті судового збору.