У Луцьку на вихідні – масштабний фестиваль

Організатори фестивалю Аrt Territory: місто творців розповіли про програму фестивалю, який відбудеться у Луцьку 23-24 травня.

«Головними на фестивалі будуть учасники і гості. У центрі нашого фестивалю – людина як творець. Фестиваль спрямований на розвиток культури», – зазначила одна з організаторкок фестивалю Олена Семенюк.

Вона розповіла, що логотипом фестивалю стала людина на фоні і хмарки у формі Луцька. Фестиваль має на меті зробити Луцьк яскравішим та залучити лучан і гостей міста до культурних перфомансів, які передбачені у програмі. «проект реалізуємо у рамках транскордонної спірограми Польща-Україна-Білорусь , концепція фестивалю з’явилася в наших колег з управління культури», – зазначила начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцькради Віра Кудрявцева.

Підготовку до фестивалю – а саме і пошук ідей та концепції заходу – розпочали одразу після Нового року. Від тоді до організації долучилося ініціативні лучани.

Фестиваль розпочнеться 23 травня о 10:00. У програмі передбачено багато мистецьких акцій: малювання графіті, мистецькі інсталяції. Також на вулицях міста будуть відбуватися змагання з брейк-дансу, паркуру, можна буде подивитися і вуличні танці.

Увечері, після музичної сцени, для гостей організують перегляд мультиплікаційних фільмів. Також запрошують людей переглянути театральні постановки під відкритим небом театрів «Гармидер» і білоруський «Eye».

Стріт-атрери намалюють три малюнки на будинках, а також розмалюють тролейбус миру, який буде курсувати по четвертому маршруті.

«Одна з графіті «Мироносиця» – буде символічна. Це буде символ для хлопців, які потрапили у військовий госпіталь, щоб вони якнайшвидше виправили своє здоров’я», – зазначив заступник міського голови Тарас Яковлев.

У програмі також передбачені фото виставки, літературні читання та зона-чіл-аут –культурно-відпочинкова зона на території фонтану на Театральному майдані. До того ж, буде цілий гастрономічний сектор, де буде можливість не лише скуштувати страви, а й побувати на майстер-класах приготування смаковинок. Місцевий осередок «Пласту» організує дитяче містечко для найменших гостей фестивалю.

Організатори переконані, що кожен зможе знайти для себе напрямок до душі. Яковлев зазначив, що фестивалі також займатимуться патріотичним вихованням молоді. «Минулого року фестиваль планували в іншому форматі – веселий і запальний», – зазначив Яковлев.

Але після початку війни вирішили змінити формат. Тому до патріотичного виховання молоді долучаться учасники бойових дій – відбуватимуться круглі столи, а також фотовиставки і презентація збірок творів, присвячені війні. Хедлайнером музичної частини фестивалю стане гурт «Kozak System».

Організатори фестивалю упевнені, що кожен зможе знайти для себе заходи до душі.

Бюджет фестивалю – 998 тисяч гривень, і всі кошти профінансувала Єврокомісія.