Проекти волонтерів Волині: «Help army online»

Волонтери «Самооборони Волині» створили проект «Help army online». З допомогою цього сервісу необхідні для українських військових речі можна купити з будь-якої точки світу.

Активісти просять волинян повідомляти про таку можливість усіх знайомих чи родичів, які живуть закордоном.

«Більшість іноземців, котрі хочуть допомогти, не знають, як це зробити. До того ж, часто у них виникають труднощі – люди не знають, які актуальні потреби, де це купити та як передати. Тому наприкінці зими ми з вирішили розробити такий проект, який би дозволив усім охочим з-закордону швидко і без труднощів допомогти українським військовим», – розповідає координатор проекту Павло Савчук.

Волонтер зазначає, що сили українців майже вичерпалися і щоразу менше людей допомагає військовим. Водночас ситуація з забезпеченням армії майже не покращилася від початку війни. Тому бійцям залишається сподіватися лише на допомогу небайдужих.

Суть допомоги онлайн у тому, що будь-хто з охочих допомогти із будь-якої точки світу може замовити необхідну для військових амуніцію чи техніку. Для цього достатньо зайти на сайт «Самооборони Волині» та в розділі «Help army online» вибрати товари і оплати їх через картку. В графі «отримувач» необхідно вказати адресу штабу «Самооборони». Потім замовник може відправити лист на спеціально створену електронну скриньку щоб переконатися, що волонтери отримали покупку.

Замовити речі, необхідні для військових, можна й через міжнародний інтернет-магазин http://www.aliexpress.com.

Самооборонівці навіть розробили своєрідний каталог речей: тут можна знайти перелік амуніції та техніки з прямими посиланнями на них у магазині. Тому для того, щоб здійснити покупку не треба витрачати багато часу чи виходити з дому – достатньо просто декілька разів клікнути по посиланнях.

Волонтери вибрали сервіс aliexpress через безкоштовну доставку та надійність магазину. Хоча, безумовно, охочі допомогти можуть зробити це і через інші сервіси.

«У нас вже було декілька покупок, все перевірено і працює – доставили швидко і без проблем», – зазначає Павло Савчук.

Проте оскільки ідея нова та працює близько місяця, зараз головним завданням є донести інформацію до охочих допомогти, котрі живуть за кордоном. Тому волонтери просять повідомляти своїх знайомих чи родичів про таку можливість та активно долучатися до допомоги військовим. Також самооборонівці зараз шукають людину, яка могла б займатися цим проектом, та ідеї, як поширити інформацію за кордон. Усіх, хто має можливість допомогти, просять звертатися у штаб «Самооборони Волині» на проспект Перемоги, 14.

Адреса сайту «Самооборони Волині» – http://samooborona.volyn.ua/.