Нардеп став на захист волинського дому Наталії Ужвій

Народний депутат Ігор Гузь просить прокуратуру Волині перевірити, чи законно розібрали будинок Наталії Ужвій в Любомлі.

Про це нардепу повідомила дирекція Любомльського краєзнавчого музею, – йдеться в повідомленні на сайті обранця народу.

«Цей випадок є ганебним прикладом бездіяльності місцевої влади, що не шанує свою ж історію і своїх відомих земляків», – йдеться у зверненні до нардепа.

«У січні 2013 року помер його останній власник. Тоді ж Любомльський краєзнавчий музей звернувся до райдержадміністрації з проханням викупити будинок у спадкоємців і створити там музей Наталії Ужвій. Ще до того часу зусиллями колективу музею були зібрані експонати для майбутнього музею. На рівні заступника райдержадміністрації було домовлено, що адміністрація викуповує будинок у спадкоємців і в подальшому там буде створено музей Н. Ужвій. Минув рік із того часу. Спадкоємці не змогли довше чекати, коли влада викупить будинок і продали іншому власнику», – повідомили в музеї.

Будинок і територія садиби, як пам’ятка історії місцевого значення, охороняється державою. Відомо, що за охорону і збереження пам’яток на території міста Любомль несе відповідальність голова міської ради.

“Залишається загадкою, як мер міста дозволив приватизувати територію і сам будинок”, – йдеться в повідомленні на сайті нардепа.

Реагуючи на сполох громади, Ігор Гузь надіслав депутатське звернення до прокурора Волинської області Дмитра Чепіжака з проханням провести перевірку викладених у зверненні фактів, встановити винуватців злочину та притягнути їх до відповідальності, аби в подальшому не допустити подібних фактів руйнування історичних пам’яток.

вапрол