Начальника Волинської митниці двічі хотіли відсторонити, ‒ ЗМІ

В.о.начальника Волинської митниці ДФС Андрія Андрейківа (на фото) двічі намагалися відсторонити від виконання ним обов’язків. «Хід справі» не дав колишній очільник фіскальної служби Ігор Білоус.

Про це йдеться в публікації «Провал Білоуса. «Топ-10» разючих знахідок секретного звіту Кабміну» Катерини Горчинської у виданні Радіо Свобода.

Розслідування розкриває «провали» роботи Ігоря Білоуса на посаді керівника Державної фіскальної служби (ДФС), з якої він був змушений подати у відставку в лютому 2015-го року. Цього пленарного тижня Верховна Рада голосуватиме за його призначення керівником Фонду державного майна. У понеділок екс-голова Державної фіскальної служби відвідав засідання Комітету з економічної політики, на якому отримав підтримку та рекомендації більшості.

Спираючись на документи, видання публікує топ-10 доводів неефективності Білоуса як керівника, серед них журналіст називає й «хронічні конфлікти з митницею».

«Всередині структури ДФС був конфлікт між двома керівниками, самим Білоусом та його заступником Анатолієм Макаренком, який відповідав за митницю. Зокрема, комісія (комісія Кабінету міністрів, яка розслідувала діяльність «податківця», – ред.) встановила, що Білоус відмовляв у призначенні кандидатур на посади, пов’язані з митницею, подані Макаренком. В той же час він «двічі не відреагував на службові записки Макаренка А.В. щодо необхідності відсторонення начальника Волинської митниці ДФС Андрейківа А.І.», ‒ йдеться в публікації.

Як відомо, щодо Андрія Андрейківа комітетом Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції проводилося службове розслідування, аби визначити доцільність його перебування на посаді.

«Ситуація на митницях плачевна. Корупційні схеми існують і надалі. Ми домовилися публічно з Андрейківим, що він надасть добровільно декларації про доходи, розкриє майно і його походження. І він запевняв, що готовий бути прозорим. Андрейків пообіцяв надати декларації, поклавши руку на серце. Я на них чекаю третій місяць», ‒ цитувало Інформаційне агентство Волинські новини нардепа Дмитра Добродомова 27 квітня 2015 року.

Андрій Андрейків є в.о.начальника Волинської митниці (колишня Ягодинська) з 9 вересня 2014 року.