На Волині технікум хоче виселити сім’ю із гуртожитка

Волинський технікум Національного факультету харчових технологій через суди домагається, щоб зі студентського гуртожитку виселили одну сім’ю.

Про це повідомляє ВолиньPOST.

Справа в тім, що йде мова про родину з трьох осіб, які перебували на лікуванні у психіатричній лікарні. Конфлікт між керівництвом коледжу та людьми, як стверджує одна з членів родини Алла Вишнивецька, триває вже давно.

За словами жінки, хворі мама з братом під її опікою проживали у двох кімнатах в будинку, де тимчасово мешкають студенти, з 80-х років. У 2013 році їх усіх трьох відправили на лікування до психіатричної лікарні, а коли вони звідти вийшли, помешкання відібрали.

Окремий вхід був замурований, речі понищені, а також відсутні деякі документи. Окрім того, Алла Вишнивецька переконує, що за цей час їх незаконно виписали з гуртожитку.

Напередодні засідання Волинського апеляційного суду на сайті технікуму з’явилася публікація під назвою «Крик душі. Звернення до волинян». У дописі йдеться: «Люди добрі, скажіть будь ласка, хто буде відповідати за життя і безпеку учнів та студентів, які проживають у цьому гуртожитку? Чому прокуратура, намагаючись вирішити питання забезпечення житлом осіб, які страждають на психічні розлади і втратили соціальний зв’язок, порушує права студентів, які є неповнолітніми і потребують такого самого державного захисту згідно із ст.10 Закону України «Про охорону дитинства», змушує проживати поряд із психічно хворими людьми, які вирізняються неадекватною поведінкою, невзмозі дотримуватися правил співжиття, елементарної санітарії. Зрештою, безпека та власне життя кожної дитини буде тепер під загрозою, бо ж ніхто не знає, що в голові людини, яка страждає на психічні розлади».