Волинський нардеп ініціює звільнення двох міністрів

Народний депутат від Волині Ігор Єремеєв ‒ серед ініціаторів законопроектів про звільнення двох міністрів.

Відповідні документи опубліковані на сайті Верховної Ради України.

Зокрема Єремеєв долучився до розробки законопроектів щодо звільнення Міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі та Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка.

У пояснювальній записці до першого документу ‒ №2864 від 15.05.2015 ‒ йдеться, що «що за 5 місяців своєї діяльності він (Олександр Квіташвілі, ‒ ред.) не здійснив жодного адекватного кроку для поліпшення роботи медичних закладів». Нардепи нарікають, що медичні заклади районного та місцевих рівнів ‒ на межі виживання, і вважають ідею вирішення фінансових питань шляхом скорочення працівників «абсурдною».

«Неконтрольоване зростання цін на медикаменти та невідповідність виділення коштів на ці статті призвело до зменшення об’єму закупівлі лікарських засобів в стаціонарних відділеннях районних лікарень. На деякі препарати ціни зросли у 2-4 рази. Внаслідок цього, медичні заклади в переважній більшості не мають мінімального набору ліків», ‒ йдеться в документі.

«За таких обставин перебування Квіташвілі О. на посаді Міністра охорони здоров’я України є неможливим і таким, що суперечить інтересам держави і суспільства», ‒ стверджує група депутатів.

В обґрунтуванні іншого документу ‒ №2865 від 15.05.2015 ‒ йдеться: «Бездіяльність Павленка О.М. на посаді Міністра аграрної політики та продовольства України призвела до відсутності державної підтримки сільськогосподарського виробництва, що негативно позначилось на його розвитку в цілому».

Особливо нардепи звертають увагу на галузь тваринництва. За їхнім твердженням, внаслідок діяльності Міністра в багатьох районах поголів’я великої рогатої худоби зменшилось за останній період втричі.

«У зв’язку з повною відсутністю контролю з боку міністерства аграрної політики та продовольства України за великими підприємствами-переробниками на селі припинено виплати за угодами про соціально-економічну співпрацю, впровадження соціальних програм по відновленню інфраструктури. Орендатори землі взагалі не переймаються проблематикою територій, на яких вони працюють, виключно переймаючись надприбутками», ‒ йдеться в проекті.

«В умовах проведення адміністративної реформи та скорочення сільських рад, закриття залізничних та автобусних маршрутів, жахливого стану доріг, скорочення ФАПів та амбулаторій, закриття шкіл та дитячих садків сільське населення поставлено в жахливі умови та знаходиться на межі виживання», ‒ зазначають в пояснювальній записці.

Варто зауважити, що ініціатори законопроектів ‒ члени депутатської групи «Воля народу», очільником якої є Ігор Єремеєв, Андрій Деркач, Віктор Развадовський, Володимир Бандуров, Ігор Молоток; групи «Відродження» ‒ Андрій Шипко та Віталій Барвіненко, а також член депутатської фракції Політичної партії «Опозиційний блок» Михайло Папієв.