У Луцьку депутати закликають бізнесменів не наживатися на ліках

Луцькі депутати з комісії з питань прав людини міськради просять бізнесменів не наживатися на ліках.

Про це повідомляє IA ZIK.

У Луцьку влада та представники місцевого бізнесу мають здійснювати захист прав громадян та контролювати доступність та обґрунтованість цін на соціально-значимі товари і послуги, медикаменти та медичну допомогу.

Депутати констатували, що в умовах економічної кризи та соціально-політичних перетворень в Україні тягар нестабільності національної валюти, збільшення витрат на енергоносії та інфляційні втрати закладаються виробниками та продавцями товарів у вартість продуктів та ціну продажу. Усе це призводить до здорожчання товарів та послуг. «Врахування ризиків та забезпечення стабільності підприємницької діяльності є обов’язковою складовою економіки підприємств», – вважають у комісії.

На думку обранців громади, економічні ризики однак повинні покладатись не лише на споживачів, а й відноситись до соціальної відповідальності самого підприємця. Адже найбільше вразливими від коливань цін на товари і послуги є літні люди, пенсіонери, багатодітні сім’ї.

Водночас вони констатували, що непоодинокими є випадки необґрунтованого підняття цін.

«Самі підприємці повинні уникати використання кризових ситуацій для одержання надприбутків», – йдеться в документі.

Водночас, комісія констатувала у рекомендаціях місцевому бізнесу: «Органи державної влади, місцевого самоврядування та представники місцевого бізнесу мають здійснювати захист прав громадян та контролювати доступність та обґрунтованість цін на соціально-значимі товари і послуги, медикаменти та медичну допомогу. Владі належить вживати дієвих заходів до запобігання зубожінню громадян. У сучасних умовах неприпустимими і злочинними є факти голодування та доведення до крайньої бідності».