На Волині призвали батька шести дітей

Мешканця Турійського району, батька шести дітей, п’ять з яких ‒ неповнолітні призвали у ЗСУ.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав правозахисник Василь Нагорний.

«40-річний мешканець села Ловища Турійського району Ігор Зубрицький отримав повістку з’явитись у комісаріат Володимира. Батько 6-ти дітей (5 неповнолітніх, одній ‒ 18 років) заніс у військовий комісаріат відповідні документи, сподіваючись, що на цьому його мобілізація до оголошення воєнного стану відстрочується. Думаєте це зупинило працівника комісаріату? Ігорю подзвонили і наказали прибути «з речами», ‒ пише Нагорний.

На спроби чоловіка пояснити, що він ‒ багатодітний батько, йому відповіли, що у Володимирі-Волинському формується бригада, тому потрібно побути два тижні, після чого можна буде їхати додому.

До слова, за інформацією, яку подає правозахисник, медкомісію Ігор проходив при першій хвилі мобілізації. Під час неї комісія проігнорувала скарги чоловіка на здоров’я.

«Зрештою, Ігорю знову зателефонували з комісаріату і попередили, що в разі не явки 19 травня, до нього завітає міліція, затримає і силою доставить (певно, суди в Україні вже ліквідовані). Подумалось, чи розуміє той, хто дзвонить і залякує, що таке вести господарство і утримувати 6 дітей? І чи не виникала думка, що він чинить неправомірні дії, починаючи, навіть, з виклику телефоном, а не повісткою…», ‒ продовжує Нагорний.

«Я так думаю, що 19 травня Ігорю треба їхати не в комісаріат, а у військову прокуратуру… Той, хто таким чином робить показник, дискредитує всіх військових комісарів та настроює людей проти мобілізації!» ‒ резюмує він.