Вперше в українській практиці покарали воєнкома за зрив мобілізації

У Харкові покарали військового комісара за те, що той ігнорує ухиляння від мобілізації.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Київський райсуд за поданням військової прокуратури ухвалив рішення про накладення на райвоенкома двох адмінстягнень у вигляді адміністративного арешту з утриманням на гауптвахті. Підполковник отримав 8 діб арешту за недбале ставлення до військової служби і ще 8 діб – за бездіяльність військової влади”, – зазначили у  військовій прокуратурі.

Воєнком (т.в.о. воєнкома. – Ред.), пояснили в суді, заарештований за неналежне проведення мобілізації та непритягнення до адміністративної відповідальності осіб, які ухиляються від призову.

Як розповіли у військкоматі Київського району, воєнкома відправили на гауптвахту за те, що не забезпечив у повному обсязі мобілізацію людських і транспортних ресурсів, в результаті, план мобілізації в районі виконано лише на 46%.

План четвертої черги часткової мобілізації, що завершився 20 квітня, в Харківській області, підтвердили в облдержадміністрації, виконаний на 75,4%. А саме: у районах області план виконаний на 100,2%, у Харкові – на 49,4%.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 7 квітня військова прокуратура Харківського гарнізону почала дві кримінальні провадження за фактом бездіяльності посадових осіб двох військкоматів у Харкові та області з проведення часткової мобілізації.

6 лютого за зрив мобілізації відсторонений від роботи воєнком Харківській області Дмитро Малицький. Службове розслідування здійснюється по лінії Генштабу.