Виробник неякісних бронежилетів програв суд волинським журналістам

Волинські журналісти та активісти перемогли у суді неякісного виробника бронежилетів.

Про це повідомляє портал «Нововолинськ Діловий».

У листопаді минулого року столичне ТзОВ «Весь світ бронедверей» подали на громадського активіста Володимира Красулю з Турійська та журналіста Андрія Сороку з Нововолинська до суду. Представники фірми домагалася покарання відповідачів за поширення буцімто неправдивої інформації про якість бронежилетів, які виготовляє ця фірма. Окрім того, підприємці сподівались отримати відшкодування моральної та матеріальної шкоди, яку оцінили у 160 тисяч гривень.

Судова тяганина тривала півроку. Засідання відбувались у Турійському районному суді. На захист та підтримку журналіста й активіста влаштовували пікети, зокрема, громадська організація «Волинські патріоти» на підтримку.

Читачі залишили на сайті «Нововолинськ діловий» чимало коментарів сприводу цієї теми. Серед них і відгуки військовослужбовців, які вже знаються на бронежилетах. Усі бійці висловили солідарність із журналістом і активістом, які обєктивно розповіли про результати відстрілу бронепластин різних виробників.

Відтак, місцевий суд відмовив «Бронедверям» у задоволенні позову. Тоді представник позивача Віктор Гражевський змінив тактику. Чоловік вирішив притягнути до кримінальної відповідальності Наталю Камишникову — авторку журналістського розслідування про тіньовий продаж бронепластин. Написав на неї заяву в міліцію — начебто та поширила у своїй публікації брехню про оборудки фірми і погрожувала подальшим  розголосом. Гражевський вимагав відкрити кримінальне провадження щодо журналістки.

Однак, міліція відмовила представникові «Бронедверей».

6 травня в Луцьку резонансну справу про репортаж Андрія Сороки з полігону розглянув апеляційний суд Волинської області. Суд ухвалив: визнати позов ТзОВ “Весь світ бронедверей” до Красулі В.А. і Сороки А.Ю. безпідставним, позивачеві в усіх його вимогах відмовити.

2