Осіпов VS Романюк: раунд 2

У Луцькому міськрайонному суді продовжили слухати справу за позовом депутата міської ради Андрія Осіпова щодо правомірності використання мером Миколою Романюком службового авто.

Про це повідомляє Під прицілом.

Андрій Осіпов стверджує, що легковий автомобіль марки Hyundai модель Sonata 2012 року випуску, яким користується міський голова для здійснення службових поїздок, передано безоплатно у користування ТзОВ фірма «Бріс» ЛТД із групи «Континіум». А це, на думку Осіпова, прямо суперечить ст. 17 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».

На друге засідання у справі Романюк замість себе делегував начальника юрвідділу Луцької міськради Олександра Рачкова. Юрист заявив клопотання брати участь у засіданні замість міського голови. Позивач, своєю чергою, проти цього заперечив.

Однак суддя Олександр Гринь задоволив клопотання Рачкова представляти Романюка.

«Я вважаю, що отримання безоплатно автомобіля будь-яким службовцем органу місцевого самоврядування підриває довіру до даного органу, а також є формою прихованого підкупу або, принаймні, становить високу імовірність корупційної загрози», – заявив Осіпов.

Також Осіпов вказав, що Микола Романюк не мав права делегувати повноваження щодо укладення угоди на авто своєму заступнику Юрію Вербичу, а Вербич, своєю чергою, не мав права укладати угоду, яка суперечить антикорупційному закону.

Натомість Олександр Рачков поцікавився, звідки Осіпову відомо, що автомобіль було взято саме для потреб міського голови і що ним користується винятково Микола Романюк і ніхто інший.

Юрист Луцькради Олександр Рачков заперечив проти позову і взявся запевняти суд у тому, що мер користується автомобілем, який надано не йому, а виконкому в оренду і не користується ним як своєю власністю. Крім того Рачков представив лист прокуратури про те, що наглядовим органом не було встановлено ознак корупційних порушень не встановлено.

Суддя Олександр Гринь поцікавився у представника відповідачів чи є на балансі в Луцькій міській раді інші автомобілі. На що Рачков відповів ствердно, проте вони усі тривалий час використвувалися і не є вартісні.

Однак у ході розгляду справи з’ясувалося, що водіїв у штаті мерії більше, аніж, власне, автомобілів.

Авто, на якому їздить мер, було оцінено у 293 428 грн., авто застраховане. Виім, хто оплачує страхування, Рачков не зміг пригадати.

Тож суддя зобов’язав юриста мерії надати ці факти суду і оголосив перерву на кілька днів.