На Волині шахрай «втюхав» селянам права на 50 тисяч

Шахрай обібрав мешканців Любомльського району на 50 тисяч гривень, обіцяючи виробити водійські права.

Про це повідомляє Під прицілом.

Так, аферист «розвів» десять жителів Любомльського району, отримавши більше 50 тисяч гривень.

Шахрай знайомився з жителями навколишніх сіл та пропонував допомогти вирішити питання з купівлею водійських посвідчень. Чоловік переконував, що позбавить їх від зайвих клопотів, адже обіцяв отримати документи за спрощеною процедурою і без обов’язкового курсу навчань.

Посвідчення водія обіцяв виготовити упродовж трьох тижнів і за невеликі гроші. Правда, єдиного тарифу не було, адже ціна, яку просив шахрай за таку «послугу», коливалася від 500 до 7000 гривень.

Окрім цього, через деякий час потерпілим треба було доплатити за виготовлення самого пластикового бланка на посвідчення водія. Гроші ошукані селяни передавали на попередньо обумовленому місці, деякі платили відразу усю названу ним суму, а деякі – частинами.

Постраждалі неодноразово телефонували до нього з приводу невчасного виготовлення посвідчення, однак шахрай запевняв їх, що посвідчення виготовляються та вигадував різні причини затримки їх виготовлення. Для того, щоб у клієнтів не виникало сумнівів, аферист придбав дві сім-картки, з яких, змінюючи голос, телефонував під приводом начальника Луцького МРЕВ.

Зловмисник витрачав видурені гроші на одяг, продукти харчування. Окрім того, у селі Згорани Любомльського району він придбав автівку «Опель» за 400 доларів без документів та без номерних знаків. Після чого прикріпив номерні знаки від батьківського автомобіля марки «ЗАЗ», який був розібрав на запчастини.

Зрештою, не дочекавшись ні документів, ні грошей, одурені волиняни із заявами звернулися до правоохоронців.

Зловмисник не відшкодував шкоду жодному потерпілому, однак запланував взяти кредит у банку, щоб віддати людям гроші. Затриманий вибачився перед потерпілими на судовому засіданні та просив суд не карати його суворо. Свою вину обвинувачений у вчиненні інкримінованих йому діянь визнав повністю.

Відтак, Любомльський районний суд засудив зловмисника за шахрайство та призначив йому покарання у виді обмеження волі строком на три роки з відшкодуванням матеріальної шкоди потерпілим.