На Волині через тендери «голодують» школярі

У Луцькому районі діти з 28 квітня не мають змоги харчуватися в їдальні через перехід до нової схеми постачання послуг у їдальні. Тому школярі, в тому числі і категорії, які отримують безкоштовне харчування, змушені купувати їжу або приносити її з дому. Ситуація не зміниться до кінця навчального року.

«Ми отримали указ від управління освіти району, тому перестали дітей харчувати з 28 квітня. Ми повністю залежимо від відділу освіти. Ми на місці не маємо ніякої можливості управляти харчуванням. Тому так і кажемо батькам, які постійно приходять жалітися»,- каже директор Гіркополонківської школи Василь Мацялка. Він розповів, що вчора у школу прийшов указ, за якими їдальня має «дохарчувати» дітей з продуктів, що залишилися. Проте, за словами директора, залишків майже немає. Він каже, що батьки готові разом з дирекцією школи шукати шляхи виходу з ситуації. Наразі ж діти ходять у магазин.

«Проблема в тендері. В цьому році ми перейшли на схему надання послуг та оголосили тендер. Ми перейшли на нову схему щоб забезпечити якість харчування та забрати від освіти нехарактерні їй функції. Питаннями закупівлі має займатися торгівля», – зазначив начальник відділу освіти Луцького району Микола Тарасенко.

Він розповів, що раніше у школу закупляли продукти і за це відповідали директори. Проте, наприкінці минулого року постачальники відмовилися привозити продукти через здорожчання. Тому на сесії районної ради вирішили перейти на процедуру надання послуг – так, як це відбувається у Луцьку.

Було проведено два тендери на закупівлю послуг – у січні та у квітні. Однак, обидва були визнані недійсними через неналежно оформлену документацію кандидатів або їх невідповідність встановленим умовам. «Щоб прогодувати дітей районна рада виділяла нам 2 рази майже по 100 тисяч гривень. За ці кошти ми і дохарчували дітей до 28 квітня», – додав Микола Тарасенко.

Посадовець зазначає, що питання точно не вирішиться раніше, ніж за 50 днів – така тривалість процедури від оголошення торгів до затвердження постачальника. Протягом декількох днів в управлінні освіти вирішать, як будуть харчувати дітей надалі і чи не доведеться повернутися до старої схеми. Відтак, до кінця навчального року у школах аж ніяк не відновлять харчування школярів.