Виконком і намети: скільки коштуватимуть луцькі ятки

Понад 36 тисяч гривень коштуватиме для Луцької міської ради виготовлення одного вуличного намету.

Про це повідомляють активісти громадської організації «МЕЖА», ‒ пише Під прицілом.

Активісти моніторили державні закупівлі у Волинській області і виявили, що 28 січня 2015 року виконавчий комітет Луцької міської ради оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю 20-ти промоційних наметів.

Очікувана вартість становила 250 000 грн. Розкриття пропозицій відбулося 26 лютого та, відповідно до опублікованого на веб-порталі з питань державних закупівель протоколу, єдиним учасником торгів був ФОП Макеєв Максим Віталійович. Його пропозиція становила 640 000 грн., а це ‒ 32 000 грн. за намет, ‒ повідомляють активісти ГО «МЕЖА».

За інформацією активістів, згідно з вимогами законодавства, торги можуть бути визнані такими, що відбулися, у разу участі не менше двох охочих. Ті, в свою чергу, мають вчасно подати пропозиції, які б відповідали вимогам документації конкурсних торгів.

Підстава для визнання торгів такими, що не відбулися, за версією виконавчого комітету Луцької міської ради, ‒ наявність менше, ніж дві конкурсні пропозиції. Це відображено у відповідному звіті.

Однак, така норма ‒ неправильна, ‒ йдеться в публікації. На торги ФОП Макєєвим М.В. було подано пропозицію, що перевищує суму, передбачену на фінансування закупівлі, а тому саме це повинно було стати підставою для визнання торгів такими, що не відбулися.

Виконком 5 березня повторно оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю тих же 20 наметів. Очікувана вартість закупівлі цього разу була збільшена до 400 000 грн.

Цікавим щодо цієї закупівлі є те, що комітетом конкурсних до документації були внесені незаконні вимоги щодо допущення громадських організацій до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів. Те ж стосувалося й ЗМІ. Такі вимоги обмежують права журналістів та громадських об’єднань, ‒ стверджують активісти.

ЗМІ

Перед початком процедури розкриття пропозицій, що відбулася 6 квітня, представники комітету намагалися не допустити представників ГО «МЕЖА».

Активістам все ж вдалося потрапити на подію.

Тоді стало відомо, що єдиною прийнятою пропозицією на торгах була та, що надійшла від ПП «Пріма Домінант» ‒ 386 892 грн. на намети, що становить 19 344,6 грн. за виготовлення однієї одиниці. Цікавим було те, що свою пропозицію для участі у вказаних торгах надавав і ФОП Макеєв Максим Віталійович, однак чомусь відкликав її за 5 хвилин до кінцевого терміну подачі пропозицій конкурсних торгів. Як наслідок, торги відмінили через те, що було подано менше двох конкурсних пропозицій.

Згодом, на веб-порталі з питань державних закупівель опублікували звіт заступника міського голови Юрія Вербича про результати проведення процедури відкритих торгів №8 від 07.03.2015. Проте початок самої процедури було оголошено 5 березня, а лише 6 квітня відбулася процедура розкриття пропозицій конкурсних торгів. Чому звіт було датовано березнем – не зрозуміло.

zvitzvit20 квітня виконком оголосив про застосування переговорної процедури на закупівлю цих же наметів, однак цього разу уже чомусь уже 12-ти. Очікувана вартість закупівлі була знову збільшена та становила 440 000 грн.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі з питань державних закупівель, єдиним учасником переговорної процедури закупівлі був визначений знову ж ФОП Макеєв Максим Віталійович. Він подав пропозицію на 438 000 грн., що на 2 000 грн. менше від очікуваної вартості закупівлі. Це становить 36 500 грн. за виготовлення одного намету. За чотири дні, 24 квітня виконком прийняв пропозицію підприємця як таку, що задовольняє замовника (Луцьку міську раду).

Членами комітету Луцької міськради визначили оптимальною процедуру закупівлі саме у ФОП Макеєва М.В. «Однак, чомусь не було взято до уваги такі обставини: 1.) на торгах 26 лютого пропозиція Макеєва М.В. значно перевищувала очікувану суму закупівлі; 2.) Макеєв М.В. не брав участі у відкритих торгах 05 березня, оскільки відкликав свою пропозицію; 3.) в порівнянні з пропозицією ПП «Пріма Домінант» Макеєв М.В. подав значно дорожчу пропозицію з різницею 17 тис грн. за вартість одного «намету», тобто на 190% дорожче від найнижчої пропозиції.

zvitzvitІ головне, члени комітету з конкурсних торгів Виконавчого комітету Луцької міської ради при застосуванні переговорної процедури закупівлі внесли зміни до «істотних умов документації конкурсних торгів» щодо предмету закупівлі та істотних умов договору: зменшили кількість наметів із 20 до 12. Внаслідок цього ціна однієї одиниці товару зросла «до небес».

Таке застосування переговорної процедури закупівлі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель» є не обґрунтованим, а також суперечить майже всім принципам здійснення державних закупівель.

Також члени комітету не надали належне обґрунтування проведення переговорної процедури закупівлі лише Макеєвим М.В., а не з обома учасниками.

«Тож, усі названі обставини містять ознаки антиконкурентної корупційної змови між ФОП Макеєвим М.В. та членами тендерного комітету Виконавчого комітету Луцької міської ради», ‒ резюмують активісти.

ГО «МЕЖА» звернулося із відповідною заявою до Держфініспекції у Волинській області з метою проведення відповідної перевірки та недопущення незаконного використання коштів громади.