Прокуратура відвоювала табір на Світязі

На Волині дитячий оздоровчий табір «Салют» на озері Світязь суд повернув у власність держави.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Ще у грудні 2012 року стражі закону встановили, що цей табір із 1982 року перебував на балансі «Нововолинської бавовнопрядильної державної фабрики». Однак, коли розпочався процес корпоратизації фабрики, а її перетворено у Відкрите акціонерне товариство «Нововолинська бавовнопрядильна фабрика «Нотекс», майно дитячого табору «Салют» товариству «Нотекс» не передавалося і не увійшло до статутного капіталу цього товариства.

Проте, у 2001 році рішенням виконкому Світязької сільської ради було безпідставно оформлено право власності на майно табору за товариством, а в 2002 році ВАТ «Нотекс» незаконно внесло цілісний майновий комплекс дитячого табору вартістю понад 2,5 мільйона гривень(згідно з актом оцінки від 20 жовтня 2003 року, нині вартість майна із врахуванням індексації є більшою) до статутного фонду закритого акціонерного товариства «Салют».

Аби повернути табір державі, прокурор міста Нововолинська звернувся з позовом до Господарського суду Волинської області, однак суд у задоволенні цього позову відмовив.

Проте прокуратура оскаржила його в апеляційному порядку.

Рішенням Рівненського апеляційного господарського суду рішення суду першої інстанції скасовано, а позов прокурора повністю задоволено. Тобто рішення виконкому суд визнав незаконним, державну реєстрацію свідоцтва на право власності – недійсною, а майно табору витребував із чужого незаконного володіння й повернув державі.