Під Луцьком псевдоволонтери крали ліс

Біля села Промінь активісти організацій “Правий сектор” та УНА-УНСО затримали та передали міліції трьох осіб, які вирубували ліс.

Про це повідомив керівник луцького осередку “Правого сектору” Петро Єфіменко.

Власне вирубка розпочалася 13 травня зранку. Місцеві мешканці повідомили про це сільського голову. Той запевнив: у людей, які вирубують ліс, є всі відповідні документи.  Однак людей ці слова не переконали і вони викликали міліцію. На виклик приїхав дільничий, який вирубку вирішив не зупиняти.

Зрештою, приблизно о 20:00 місцеві зателефонували на “гарячу лінію” “Правого сектору”. За годину на місце прибула група активістів “Правого сектору” та УНА-УНСО на чолі з Сергієм Власовим. На той час “лісоруби” встигли вивезти одну вантажівку лісу в Луцьку на територію будівлі на вулиці Глушець, 55.

Активісти зупинили завантаження другої вантажівки та почали розмову з “лісорубами”. Ті заявили, що вони волонтери і вирубують ліс, який продають за кордон, щоб придбати тепловізори військовим.

На початках цієї легенди притримувався й сільський голова. Після короткої розмови з активістами він здався та сказав, що ліс крадуть.

Згодом це визнали й самі крадії. Зокрема вони стверджували, що діють нібито від імені Івано-Франівської спілки допомоги АТО. Однак, коли активісти зателефонували керівнику цієї спілки, той сказав, що про вирубку лісу біля Променя нічого не знає.

Опісля цього громадські активісти передали міліціонерам, які відвезли їх у райвідділок.

14 травня зранку активісти побували в заступника голови ОДА Сергія Кошарука. Вони розповіли йому про інцидент. Той подякував їм за ініціативність та розповів, що потрібно робити далі, аби проконтролювати розслідування та забезпечити його справедливість.

Також інцидент прокоментував керівник “Правого сектору” області Сергій Дружинович. Він подякував громаді села за активність та небайдужість. Мовляв, якби вони не піднялися на захист свого лісу, то крадії зробили б тишком-нишком своє діло. А вдвічі збільшує цінність їхніх дій те, що вдалося затримати людей, які, прикриваючись благородною метою – допомогою українським військовим, здійснювали злочин. Швидше за все ці особи не вперше