На Волині відновлюють «колиску УПА»

На Волині розпочалися роботи з відновлення урочища Вовчак – місця заснування УПА.

Про це повідомили у прес-службі волинського осередку ВО «Свобода», активісти якого спільно з організацією «Волинський край» працюють в урочищі.

Метою заходу є відродження місця бойової слави УПА та перетворення його на базу патріотичного виховання та вишколу.

У відновлювальних роботах беруть участь активісти Волинської обласної організації ВО «Свобода» спільно з ГО «Волинський край», а також депутати-свободівці різних рад. Передбачається збудувати фортифікаційні споруди, реконструювати табір з акцентом на відтворення історичної обстановки часів національно-визвольної боротьби середини ХХ століття.

«Наша мета – створити повноцінну базу по військовому вишколу, яка існувала тут в часи національно-визвольних змагань. Зараз почалися роботи з облаштування фортифікаційних споруд і траншей. Облаштовують бліндажі, місця для ночівлі, смугу перешкод для тренувань, територію спортивного вишколу. Також в урочищі, за сприяння Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства викопано пожежну водойму площею 50 на 50 метрів і будується лісова дорога. Крім того, буде діяти пункт пропуску на базу і територія буде контролюватися. Наше завдання – зробити цю базу  придатною для тренувань на 100% у різні пори року. Військовий вишкіл будуть проводити офіцери, які брали участь в російсько-українській війні», – розповів заступник голови Волинської обласної організації Сергій Коба.

Як зазначив голова Луцької міської організації ВО «Свобода» Микола Федік основною метою є відновлення історичного місця бойової слави УПА:

«Урочище Вовчак є священним місцем для України. Адже тут зародилося УПА, яка упродовж багатьох років вела боротьбу з ворогами української нації. Тут – місце концентрації духу нескореності і свободи. Саме тому ми прийняли рішення відродити урочище та зробити його базою для патріотичного виховання і вишколу майбутніх воїнів і патріотів. Впевнений, що батьківщина утворення УПА стане сакральним місцем для української нації».

Віктор Ящук депутат Луцької міськради на роботах

Віктор Ящук, депутат Луцької міськради, на роботах

депутат Віктор Ящук і боєць легіону Свободи Андрій Левчук

Депутат Віктор Ящук і боєць легіону “Свободи” Андрій Левчук

Олександр Самосик голова управління екології Волинської ОДА

Олександр Самосик, начальник управління екології Волинської ОДА

Свободівці в урочищі Вовчак

Фото на згадку