Луцьк: затримали шахраїв, які збирали гроші для монастиря

Двох псевдоволонтерів, які збирали гроші нібито на потреби одного із вінницьких монастирів, впіймали у Луцьку. Аферисти приїхали на Волинь аж з Чернівецької області.

Про це повідомляє прес-служба міліції області.

Шахраїв затримали в одному з закладів громадського харчування у Луцьку. Саме туди псевдоволонтери прийшли за добровільним внеском для потреб одного із монастирів. 41-річний підприємець, повіривши аферистам, пожертвував їм 400 гривень.

Шахраями виявилися двоє братів 30- ти та 25-ти років із Чернівецької області. Під час досудового розслідування з’ясовувалось, що чоловіки збирали гроші не тільки на Волині, а й в інших областях. Представлялись аферисти членами «церковної ради».

За словами одного із зловмисників, Вінницька єпархія УПЦ КП начебто уповноважила його збирати добровільні пожертви для потреб будівництва монастиря, а також для допомоги дітям-сиротам, онкохворим та ВІЛ-інфікованим. На підтвердження своїх слів, чоловіки надали документи – посвідчення на право збору пожертв та касову книгу.

«За цим фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі працівники міліції з’ясовують причетність затриманих осіб до скоєння інших шахрайств на території області», – повідомив начальник Луцького МВ УМВС України в області Ігор Муковоз.

Окрім того, у Волинській єпархії УПЦ КП розповіли, що затримані порушили ряд церковних правил. Так, зокрема, чоловіки не брали благословення збирати пожертви.

За словами митрополита Луцького та Волинського Михаїла, представники релігійних організацій Київського Патріархату, як правило, збирають благодійні внески на території храмів і монастирів. «Представники церковних громад на території інших єпархій пожертв не збирають. Однак, якщо парафіяльна рада вирішила збирати кошти для церкви за межами області, то в такому випадку потрібно дотримуватись ряду церковних правил: прохання настоятеля храму на збір коштів, благословення митрополита тієї єпархії, де будуть проводити такий збір, документ, що уповноважує особу на такі дії, прошнуровану книгу пожертв та опечатану скриньку. Якщо ж вам про благодійний збір нічого не відомо, і ви не знаєте збирача пожертв, то існує велика ймовірність того, що вас можуть ошукати. А щоби ваші гроші пішли на благе діло, краще кинути їх до скриньки в храмі», – наголосив священнослужитель.

PM106image005 PM363image003 PM504image004 PM785image002 PM889image001