Із Волині на Донбас відправили майже тонну допомоги

Жителі Волинської області одним махом перекреслили сталий стереотип про неприязнь західноукраїнців до «східняків». Простий сільський народ зібрав цілу гору їжі для жителів Донбасу, які опинилися в біді.

В основному це домашня консервація – банки з огірочками, помідорами, кабачками, компоти та варення, а ще сало і багато іншої провізії, – пише Під прицілом з посиланням на Комсомольську правду в Україні.

Масштаб і високу якість провіанту вразили навіть бувалих донецьких волонтерів.

«Зателефонував чоловік з Луцька і сказав, що люди хочуть передати нам велику посилку з продуктами для мирних жителів. Ми подумали, що велика – це кілограм 300-400. А виявилося, майже тонна! Довго намагалися все провезти, знатно «промаринувалося» на блокпостах. Потім переживали, що банки розіб’ються в дорозі. У результаті – все доставили благополучно. Але ми були в приємному шоці від кількості і якості. Все це зібрали мешканці Волині для жителів Донецька і області, яким зараз важко. І це через рік агресії та істерії, коли гуманітарні питання вже всім набридли», – дивується Ольга Коссе, волонтер донецької організації «Відповідальні громадяни».

Доброволець Юрій з Луцька, який організував доставку смакоти із заходу на схід, розповідає, що ця посилка лише одна з багатьох. Її вдалося зібрати всього за кілька днів, адже місцеві розуміють, що умовне перемир’я не означає вирішення всіх проблем. Поки гармати мовчать, голодних в Донбасі менше не стає.

«До нас на склад регулярно приїжджають повні вантажівки продуктів. Саме ця посилка з консервацією була зібрана за призовом в сільських православних церквах. Люди тут дуже побожні і вміють співчувати, тому підхопили ініціативу блискавично, хоча часи зараз важкі і багато виносили з підвалів останнє», – розповідає Юрій.

Сам же луцький волонтер неймовірно соромиться – відмовляється розголошувати не тільки назву своєї групи, але навіть власне прізвище. Каже, що не хоче піару, нехай всі лаври дістануться простим селянам, чиїми руками вирощена і загорнена ця гуманітарна консервація.