Графіті на будинку в центрі Луцька: початок

Контури графіті, що з’явиться на стіні одного з будинків у центрі міста в рамках фестивалю Art Territory, наніс художник Андрій Кальков.

Попри те, що до початку фестивалю сучасного мистецтва Art Territory залишається час, графіті від молодих луцьких митців вже 13 травня почали наносити на стіни будинків, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Як розповів перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, наразі розпочинають реалізовувати певні заходи, які відбуватимуться в рамках фестивалю сучасного мистецтва, що відбуватиметься 23-24 травня у Луцьку. Так, передбачається нанесення декількох графіті на стіни будинків Луцька.

Одне з них буде створено на стіні будинку на вулиці Лесі Українки, 26 (поблизу Галереї мистецтв), де цього вечора спроектували зображення та нанесли контури малюнку. Інше графіті створять на стіні будинку №18 на вулиці Лесі Українки, третє зображення – на стіні Навчально-реабілітаційного центру.

Малюнки відібрали під час конкурсу, що відбувався в соцмережі, також радилися із головним архітектором міста. Досі є сумніви щодо того, яке саме зображення нанесуть на стіну НРЦ, тож, найближчими днями ескізи покажуть старшокласникам, які навчаються у цьому закладі, які голосуванням визначать, який малюнок хочуть побачити на будівлі.

Художник Андрій Кальков, автор графіті, яке прикрасить стіну будинку на вулиці Лесі Українки, 26, повідомив, що це буде малюнок із серії «Круговорот». В його основі лежить спіраль, стародавній орнамент, який він зображає на сучасний лад. Ця серія повинна відображати постійний рух, життя, розвиток, пізнання. Художник зізнався, що працювати, використовуючи підйомник, доводиться вперше, хоча раніше він створював малюнки, піднімаючись на драбині. Йому доводилося робити картини на стінах будинків у Житомирі та Кам’янці-Подільському під час фестивалів, у Луцьку ж він уперше офіційно розмальовує стіну будинку.

Щодо іншого графіті, менеджер Magic Art Group Юрій Тищук розповів, що проект має назву «Мироносиця». Оскільки поблизу розташований Луцький гарнізонний військовий госпіталь, митці хотіли б віддати шану воїнам. На ескізі зображена одна із жінок-мироносиць, яка випускає з клітки голубів миру. Це символізує те, що українці були замкнені у минулому, але сподіваються, що в країні усе стабілізується, та нарешті випустять на волю голубів миру.

Робота над графіті триватиме аж до фестивалю. Підйомники для нанесення графіті надають ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» та ЖКП №3.