П’ята мобілізація на Волині «шкутильгає»

Через низьку свідомість волинян завдання п’ятої хвилі мобілізації виконанні на 32%.

Про це йшлося під час засідання ради оборони області 13 травня, – повідомили в прес-службі ОДА.

Завдання п’ятої черги, враховуючи попередні «борги» (адже завдання 4-ї черги теж не були виконані на всі сто), – 954 військовозобов’язаних. Із них, за словами т.в.о. військового комісара обласного військкомату Романа Кулика, – 79 офіцерів. Також волиняни повинні поставити для оборони держави 22 одиниці техніки.

Попри те, що нинішня черга мобілізації триває не один день, завдання виконано лише на 32%. Якщо оперувати цифрами, то до військових частин спрямовано 302 особи, з яких 52 – офіцери.

“Якщо оцінювати результати роботи в рамках четвертої хвилі мобілізації та порівнювати з п’ятою, то ми працюємо незадовільно. Незадовільно! Хочу почути голів райдержадміністрацій, аби зрозуміти, в чому ж причина. Не бачу сьогодні важливіших завдань, аніж будівництво фортифікаційних споруд та мобілізація. За цим – збереження незалежності країни та безпека людей”, – звернувся до присутніх Володимир Гунчик.

Причини практично однакові в кожному районі: низький рівень свідомості громадян, котрі нехтують виконанням громадянського обов’язку й уникають мобілізації. Відтак є прогалина й в роботі щодо розшуку так званих бігунів. Статистика – яскраве тому свідчення: 1080 подань до розшуку, при цьому знайдено лише 26 осіб. Окрім того, недопрацьовують і представники влади: так, ще мають місце випадки, коли місцеве самоврядування, зокрема сільські та селищні голови, не бажають виконувати мобілізаційні обов’язки, визначені законодавством.

До голів райдержадміністрацій у Гунчика також були зауваження. У Володимир-Волинському районі, де й раніше процес мобілізації давався нелегко, завдання п’ятої черги виконано на 9%, в Іваничівському – на 10%, Старовижівському – на 14%, Луцькому – на 15%, Турійському – на 17%,  Ковельському – 18%. При цьому на Горохівщині ситуація зовсім інша: мобілізаційне завдання виконано на 92%. Загалом на території об’єднаного горохівсько-локачинського комісаріату показник становить 75%. 85% – виконання у Маневицькому р-ні. Трохи менша цифра у маневицько-любешівського комісаріату – 69%. 46% – результат роботи влади та військових комісарів у Ківерцівському районі.