Під Луцьком «замінували» школу

У селі Лище Луцького району влаштували навчання для дітей. За легендою “замінували” місцеву школу.

Про це повідомили у прес-службі міліції Волині.

За словами начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України у Волинській області Інни Остапович, організували такі навчання, щоби нагадати дітям про заходи особистої безпеки у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету: “У контексті подій, що відбуваються на Сході, учнів постійно навчають правил поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій: як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, правила евакуації та укриття в захисних спорудах та особистої безпеки. Крім того, у навчальних закладах ми розповсюджуємо інформаційні плакати ,,Дивись під ноги”, у яких у доступній формі подаються детальні роз’яснення того, які загрози несуть боєприпаси та інші вибухові предмети. Тож сьогодні школярі узагальнили теоретичні знання та застосували їх на практиці”.

За легендою “замінували” загальноосвітню школу у селі Лище Луцького району. Про підозрілий предмет поблизу навчального закладу директору повідомила техпрацівник. Тож керівництво поспіхом провело повну евакуацію школярів і персоналу. На місце “події” прибули відповідні служби – слідчо-оперативна група, кінологи, експерти, рятувальники, а також карета “Швидкої медичної допомоги”.

Після повної евакуації до справи взялися вибухотехніки.

“На місці події, виявили муляж саморобного вибухового пристрою. Спочатку “вибухівку” дослідили, а згодом “знешкодили” за допомогою гідроудару”, – прокоментував головний експерт-вибухотехнік НДЕКЦ УМВС України у Волинській області Іван Волков.

У результаті підриву вибухівки поблизу школи виникло інше джерело небезпеки – загоряння паперової коробки і сухої трави. Рятувальники за кілька хвилин під оплески школярів приборкали вгонь.

Аби діти якнайкраще побачили можливості чотирилапих помічників міліціонерів, співробітники кінологічного центру підготували програму показового виступу службового собаки.

Захоплення підлітків викликали оснащені автомобілі вибухотехнічної служби та рятувальників. Діти розглядали пожежно-рятувальну техніку, приладдя експертів, приміряли шоломи, костюми та бронежилети, цікавилися роботою служб.