Лучанин ‒ учасник фотопректу «Воїн»

Лучанин взяв участь у фотопроекті Анни Сенік «Воїн» ‒ про захисників української землі від Київської Русі до сьогодення.

Презентували результати піврічної роботи у столичному музеї Шевченка, ‒ йдеться в сюжеті 5 каналу.

Задум автора ‒ показати, якими були воїни ‒ від ратника Ярослава Мудрого до бійця АТО. Кожен образ проекту ретельно підбирався військовим реконструктором.

«Реконструювали ті, хто «в темі». Тому правдоподібні образи, це не є шароварщина», ‒ коментує підбір «моделей» військовий реконструктор Андрій Мацьків. «Ми шукали реконструкторів, тобто, людей, в яких уже є одяг. І знімали це на них», ‒ пояснює фотограф.

Усього в проекті представлено 36 прикладів української звитяги. Охопити всю історію українського війська допомагали загалом 7 клубів військово-історичної реконструкції.

«Запросили як члена ВІК «Повстанець», ‒ розповідає, як потрапив на зйомки лучанин Дмитро Набитович. Хлопець на світлині ‒ в образі бійця Української галицької армії. «Вояк міг охороняти якісь стратегічні місця: міст, вокзал», ‒ пояснює він.

«Важливо показати, що Україна завжди мала своє військо, розкрити образи вояків всіх періодів, починаючи з Київської Русі і до сьогоднішньої війни на Сході», ‒ каже Дмитро про те, чому проект актуальний саме зараз.

Загалом на реалізацію проекту «Воїн» пішло півроку. Найемоційніші зйомки ‒ наживо, ‒ стверджує фотограф: «Стріляють градами чи працює снайпер по машині, а потім ти виходиш на блок-пості й фотографуєш людей».

воін

фотограф Анна Сенік

воін

фотограф Анна Сенік

воін воін воін воін воінvoinвоін