Корупція по-луцьки: за три дні роботи – 9 тисяч зарплати

Колишній працівниці ДКП «Луцьктепло» заплатили дев’ять тисяч гривень за три дні роботи.

Її взяли на роботу на початку 2012 року, а вже через три дні та пішла у декрет, – пише Під прицілом.

Однак через минулорічні протести працівників діяльність підприємства перевіряли прокуратура та Територінспекція з питань праці. Після перевірки «Луцьктепло» зобов’язали повернути безпідставно витрачені гроші Луцькій міській виконавчій дирекції Волинського обласного відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності.

За джерелами видання цією працівницею підприємства була дружина колишнього працівника юрвідділу підприємства на прізвище Шелестюк, яку прийняли на роботу за три дні до декрету.

Крім того, на ДКП «Луцьктепло» працює її тесть, який нині очолює один із теплових районів підприємства. Саму ж працівницю жодного разу не бачили на ДКП «Луцьктепло».

Як з’ясували перевіряльники, наказ про прийом на роботу, яким було порушено трудове законодавство, підписав тогочасний перший заступник керівника комунального підприємства Дмитро Дубняк. Тож ДКП «Луцьктепло» було зобов’язане подати до суду на свого колишнього начальника та стягнути з нього втрачені кошти.

Сам Дубняк, який на сьогодні уже обіймає посаду керівника апарату Волинської ОДА, до суду не з’явився. Перед суддями відповідав його представник.

У суді адвокат заперечував позов і вказав на те, що за вищезгадані порушення вимог законодавства про працю до адмінвідповідальності уже притягували екс-директора підприємства Олександра Киричука.

Спочатку суд постановив стягнути з Киричука штраф обсягом 510 гривень, однак сам колишній керівник підприємства не платив жодної копійки, так як виграв апеляцію.

Крім того, поки тривала судова тяганина, то й строки притягнення до адмінвідповідальності уже пройшли. Тому спираючись на всі ці факти, представник Дубняка просив суд у позові відмовити, мовляв за такі порушення уже знайшли і навіть покарали винного.

Отож, Луцький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову комунального підприємства до Дмитра Дубняка. А юристи ДКП «Луцьктепло» одразу ж подали апеляцію на рішення суду І інстанції і просили позов задовольнити.

Втім і до Апеляційного суду юристи підприємства не прийшли, а тому результат суду першої інстанції остаточно закріпили.