Герої-танкісти з Волині досі не отримали нагород

Танкісти 14-ї бригади Микола Тишик, Андрій Мудрик, Олександр Пугач, Костянтин Мрочко та Роман Ляшко досі не отримали нагород за героїзм, проявлений на війні.

Вони прославилися після участі в боях у серпні 2014 року та взимку 2015-го. Так, в серпні танкісти підбили три ворожі танки, а один з них “взяли в полон”. А взимку вони відзначилися біля міста Дебальцеве, підбили два танки, а потім навпомацки провели наші війська через мінне поле.

Коли “Волинська газета” розбиралася з тим, чи отримали Герої нагороди, то виявила: через недбалість тиловиків цього не сталося. В Міноборони казали, що документи в Адміністрацію президента передали, а в Адміністрації відповідали: документів не отримали.

Тож редакція 10 квітня звернулася до міністра оборони України генерала-полковника Степана Полторака з проханням вжити вичерпних заходів щодо належного відзначення військовослужбовців. Образно кажучи – розшукати у шухлядах тилових генералів нагороди для Героїв-танкістів.

Однак нещодавно газета отримала чергового листа від 17 квітня 2014 року за підписом начальника управління особового складу-заступника начальника штабу Командування сухопутних військ ЗСУ Ігоря Близнюка, до якого апелювали ще у лютому. Полковник Близнюк інформував: департаментом кадрової політики Міністерства оборони України нагородні матеріали на  зазначених військовослужбовців «направлено для внесення на розгляд Президентові України». Йдеться про вручення екіпажу танка Т-64М у складі навідника-оператора молодшого сержанта Тишика М. В., навідника-оператора солдата Мудрика А. Я. та механіка-водія солдата Пугача О. І. державних нагород – орденів «За мужність» ІІІ ступеня. Щодо другого випадку інформації й досі нема.