Генштаб «поховав» живого солдата

Солдат Євген уже третій місяць доводить Генштабу, що він живий. Військове керівництво та Приватбанк вважають армійця загиблим.

Про це інформує Громадське радіо.

Так, з січня цього року військовослужбовець воює з бюрократичною машиною за право бути живим. Генштаб та Приватбанк, де чоловік має зарплатну картку, вважають його загиблим. Хто і чому помилково вніс його у список загиблих військовий не знає, але пов’язує це з пораненням, яке він отримав у вересні минулого року під час оборони блокпосту біля села Мар’ївка.

За словами Євгена, під час мінометного обстрілу його поранило осколком від міни у грудну клітину. Чоловіка евакуювали в лікарню, однак там виникла плутанина з документами. «Але десь якісь документи були переплутані, не знаю де і ніхто досі це не з’ясував і 5-го вересня 2014 року, тобто через 4 дні чомусь мене зарахували до складу загиблих. І з того часу я у Міністерстві оборони проходив, як загиблий», – розповідає солдат.

Чоловік усі три місяці не знав про те, що він нібито помер, тож після завершення лікування повернувся на війну. У січні, коли солдат намагався зняти гроші з картки Приватбанку, то виявив, що вона заблокована. У банку порадили пройти повторну ідентифікацію особи, однак і після цього картку не розблокували. Після письмового звернення до управління установи солдату надійшла відповідь про те, що банк отримав від МО список з загиблими серед яких є і він.

За словами Євгена, військова частина не подавала його, як загиблого. Для того, щоб з’ясувати хто ж припустився помилки, військовий приїхав у столицю і звернувся в Міністерство оборони. Виявилось, що військова частина подавала його як пораненого, а не як загиблого. «Це сталося десь на іншій ланці. Тому ніяких претензій до військової частини немає. Там не здогадувались про те, що я – ніби то загиблий», – розповідає армієць.

Прес-центр МО надав Євгену копію реєстру з загиблими, в якому є його прізвище. Однак, в саме міністерство солдата не пустили. До нього вийшов військовий та порадив звернутись до командування батальйону з проханням офіційно надіслати запит голові Генштабу або на ім’я Президента з тим, що той насправді живий. «Тобто те, що я звертався сам, ніякого результату не дало і те, що я сам намагався довести, що я є живий чомусь нікого не зачепило», – скаржиться воїн.

У військовій частині, де служить Євген, все ж склали термінову телеграму до головного управління по персоналу МО, проте, відповіді так і не було.  З’ясовувати у чому ж річ і чому сталась така помилка у міністерстві почали лише після публікації цієї історії на сторінці народного депутата Бориса Філатова у Facebook. Допис зібрав понад 22 тисячі лайків користувачів мережі.

2015-05-13_144307

Після публікації Генштаб таки активізувався, але почав шукати винних не у своїх лавах, а у військовій частині Євгена. Окрім того, у Генштабі не можуть сказати на основі яких документів зарахували бійця до списку загиблих. «На підставі яких документів, чи свідоцтва, чи довідки, чи ще чогось зарахували мене до списку загиблих я не знаю. Ні мені, ні частині відповіді на це ніхто не дав», – повідомляє армієць. Таких документів немає також і у госпіталі, де він лікувався у вересні 2014 року.

Поки готувалась публікація, у Генштабі встигли виправити помилку. За словами Євгена, військове керівництво дуже швидко реагує, коли багато людей дізнаються про їхні «ляпи». Відтак, вони пообіцяли виправити списки, однак, офіційного листа з Генштабу чоловік ще не отримав. Банківські картки воїна уже запрацювали.

11196283_839195766162322_6154137209895827877_n