Айдарівці поговорили з волинськими студентами про війну

Військові з «Айдару» розповіли студентам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки про війну.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Учора, 12 травня, у СНУ студенти мали нагоду поспілкуватися з військовослужбовцями.

«Те, що сьогодні відбувається на Сході України вже давно перейшло з антитерористичної операції в справжню війну», – зауважила ведуча заходу Галина Падалко. Темою зустрічі стали слова «ВОЛЯ АБО СМЕРТЬ».

Для того, щоб розповісти про обставини, проблеми та недопрацювання, з якими зіштовхнулась Україна за період війни, прийшли бійці Збройних сил України, які тримали оборону нашої держави та продовжують боротися за її суверенітет. Зокрема, командир роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ, а за сумісництвом і народний депутат Укаїни, Ігор Лапін на початку зустрічі підкреслив, що історія має властивість розвиватися по спіралі і після кожної революції, як правило, на державу чекає зовнішня агресія. «Взяти участь в Майдані і піти на барикади мене спонукав той факт, коли побили студентів на Майдані. Аби такого не відбулося, можливо, все було би по-іншому», – повідомив народний депутат.

Солдат батальйону «Айдар» Олександр Дмитрієв зауважив, що саме прості хлопці, яких щойно призвали до лав Збройних сил, своєю силою духу, відчуттям справедливості та боротьбою почали задавати тон цій війні. «Зараз Україна виховала армію, якій, напевно, зважаючи на людський фактор та ідейність, а не на технічне забезпечення, немає рівних в Європі», – додав солдат.

Під час зустрічі студенти мали можливість почути в телефонній розмові бійця, який перебуває безпосередньо в зоні АТО, та почути настанови, які допоможуть покращити ситуацію в державі. Поспілкувавшись із Галиною Падалко та розповівши про ситуацію на Сході, боєць закликав молодь активно долучатися до волонтерського руху та не бути пасивними, коли в Україні відбуваються такі події.

Боєць «Айдару» Олександр Кралюк зазначив, що кожен українець повинен навчитися зупиняти загрозу, яка може розповсюдитися від Прибалтики і аж до Кавказу – хто автоматами, а хто – за студентською партою. «Потрібно займати чітку позицію в цій ситуації, бо Батьківщина – це Батьківщина, і нею не торгують», – підкреслив айдарівець.

На завершення декан математичного факультету Ігор Ковальчук подякував гостям за візит та подарував їм футболки білого кольору з символікою факультету. Він мотивував це надією на те, що прийде час, коли всі бійці матимуть змогу жити під мирним небом і змінити камуфляж та форму на одяг із кольорами миру, світла та добра.