У Луцькраді кличуть «на килим» чиновників з облдержадміністрації

Під час вшанування загиблих у Другій світовій війні, яке відбулося 8 травня, представники Волинської ОДА надали перевагу УПЦ МП, дозволивши їм проводити окрему службу в рамках офіційного протоколу. Депутат Богдан Шиба просить від імені міської ради ініціювати звернення про недопустимість таких преференцій.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту у вівторок, 12 травня.

Шиба нагадав, що священики УПЦ МП молилися окремо від УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ та РКЦ в рамках офіційних заходів. На його думку, дозвіл на таку службу від організатора заходів – Волинської ОДА ‒ може трактуватися як розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Депутат Андрій Осіпов зазначив, що варто звернутися до Волинської ради церков, аби там обговорили такий вчинок, а також до Волинської ОДА щодо неприпустимості таких дій. Він додав, що, можливо, посадовців адміністрації покарають згідно за статтею 161 ККУ (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань). За його словами, варто також звернутися в прокуратуру через те, що у Волинській ОДА проігнорували засідання постійної комісії, попри запрошення.

Депутат Анатолій Бірюков відзначив, що порядок того, як хто молитися, не настільки принциповий, однак визнав, що в рамках офіційного протоколу надавати переваги не можна.

Ігор Поліщук запропонував викликати представників ОДА на наступне засідання та розібратися в ситуації в їхній присутності, аби не приймати поспішних рішень.