У Колодяжненському музеї скаржаться на незаконну забудову

Про повномасштабну забудову охоронної зони музею повідомляють у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.

За інформацією, розміщеною на сайті «Музейний простір Волині», забудова загрожує втратою частини парку ім.Лесі Українки, Косачівського ставка, екологічною небезпекою від стоку каналізаційних вод, які будуть потрапляти у ставок.

Донедавна музей мав цілком недоторкану охоронну зону, на яку ніхто, ні за яких перемін влади, не посягав. Вона була доглянута: підкошена, підрізана… Музейні сусіди у 1978 році віддали частину власних земельних ділянок для побудови літературного музею; взамін отримали земельні ділянки, які розміщенні в охоронній зоні музею (без права забудови та приватизації), ‒ йдеться в публікації.

«Ситуація почала змінюватися із сумнозвісною операцією «тополі». Було вирізано 140 тополь, які росли на землі, яка належить музею, і добровільною здачею земельних ділянок під забудову. На сьогодні планується повномасштабна забудова охоронної зони музею в районі парку, ставка і кадуба Лесі Українки (7 ділянок)», ‒ зазначають на сайті.

«Забудова загрожує втратою частини парку ім. Лесі Українки, Косачівського ставка, екологічною небезпекою від стоку каналізаційних вод, які будуть потрапляти у ставок», ‒ переконують в музеї.