На Волині знайшли лише 2% «ухилянтів» від мобілізації

На Волині правоохоронці знайшли лише 2% військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації.

Про це в. о. головного військового комісара Волинської області Роман Кулик повідомив сьогодні, 12 травня, під час оперативної наради в губернатора області/

«Головна проблема – військові комісари не оповістили значну кількість військовозобов’язаних», – зазначив він.

Він також розповів, що серед військовозобов’язаних відносно низький відсоток придатних до військової служби, а деякі з представників військових комісаріатів недостатньо відповідально ставляться до своїх обов’язків.

За словами комісара, неефективно працює розшук військовозобов’язаних – встановлено місце перебування лише 2% з оголошених у розшук.

Загалом на п’яту хвилю мобілізації перед Волинською областю були поставлені такі завдання – мобілізувати 954 військовозобов’язаних, з них 79 офіцерів. Також область має мобілізувати 22 одиниці техніки.

«На 12 травня оповіщено 2650, це 63% від плану», – зазначив Роман Кулик. Він назвав також основні проблеми, з якими стикнулися під час мобілізації. Так, приблизно 5% не відреагували на отримання повістки, 7% не проживали за вказаними адресами та 1% військовозобов’язаних свідомо відмовилися від отримання повістки. Серед 63%, які з’явилися на медичну комісію, 48% були визнаними придатними до військової служби.

Тому на сьогоднішній день мобілізовано 302 військовозобов’язаних і 52 офіцери. Найкраще за словами військового комісара з поставленими завданнями впорався Горохівський район – тут мобілізовано 73% від запланованого. В лідерах також Ківерцівський та Любешівський райони.

«Пасуть задніх» Володимир-Волинський район -23%, Ковельський район -25%, та місто Нововолинськ -23%.