Волинська солдатка: з демобілізованих вираховують гроші

З грошей, які видають демобілізованим військовим, вирахують кошти за спорядження.

Про це заявила голова комітету солдатських матерів Наталія Волохата, – пише Під прицілом з посиланням на  «Нововолинськ діловий».

Розмовляли на тлі величезної будівлі колишнього Західінкомбанку, що стоїть тепер пусткою. Здається в оренду, але ніхто не бере. «От якби тут облаштувати спілку учасників АТО і реабілітаційний центр для них», – запропонувала Наталя Петрівна.

А почала вона з найболючішої проблеми: оформлення статусу учасника АТО. Ця процедура для абсолютної більшості бійців перетворилась на справжнє ходіння по муках.

ДОКУМЕНТИ НА СТАТУС УЧАСНИКА АТО ПРИПАДАЮТЬ ПИЛЮКОЮ У ВІЙСЬККОМАТІ

Від імені солдатських матерів Нововолинська Наталя Волохата сказала:

– Сьогодні мене й дуже багатьох учасників АТО хвилює таке питання: отримання статусу учасника бойових дій. Хотіла б насамперед спитати нашого воєнкома Плужніка Олександра Анатолійовича: чому їхні документи лежать у військкоматі нерухомо цілий місяць?

Якщо нам дозволять, то ми, представники комітету солдатських матерів, готові навіть самі відвезти ці документи на Київ, бо хлопці вже не в силі далі чекати!

Лише один день на тиждень – щосереди – у військкоматі приймаються документи на оформлення статусу учасника бойових дій. Сидить одна-єдина людина, яка проводить із хлопцями бесіду і приймає документи.

Можна було ще одну людину посадити, щоб пришвидшити цей процес, бо хлопці витрачають цілий день, нервуються у черзі! Або приймати документи частіше – хоча б тричі на тиждень.

І тут не бачу кроку назустріч нашим захисникам, є якісь підніжки, нема прямої, відкритої допомоги, тож і лежать документи глухо.

Не маю інформації, скільки хлопців у Нововолинську вже мають статус учасника АТО. Але мало, дуже мало. Мабуть, це комусь вигідно. Наша місцева влада однозначно могла б посприяти!

Якщо статус учасника бойових дій не оформлений, то знижка на комунальні послуги за довідкою з військової частини не надається. Родини солдатів втрачають значні суми!

Дивіться, це будівля колишнього банку… вона розвалюється на наших очах. Чом би владі не домовитись із власником і не надати цю будівлю учасникам АТО? Для психологічної реабілітації, для спілкування.

Щоб хлопці створили спілку учасників АТО. І коли їм треба щось вирішити, вони б тут зібрались і поговорили про своє…

КАЗЕННИЙ І ТУПИЙ ПІДХІД

Жлобство військових інтендантів переходить усі межі. Із бійців, які йдуть на дембель, стягують навіть вартість казенного посуду! Мама солдата розповіла про це з обуренням:

– У військовій частині, коли хлопців демобілізовують, із них вираховують кошти: за флягу, миску, кружку, ложку… Мій син сплатив 62 гривні 50 копійок.

А зараз із них вираховують навіть за бушлати. Як?! Яке мають право?

Чула, що на військову частину прийшла телефонограма, щоб хлопців демобілізовували у тому одязі, який вони отримали. Однак із них іще й досі стягують кошти за бушлати, буквально вчора з цим до мене солдатські матері зверталися!

Це війна, летіли снаряди, горіли, били ті «гради». То хлопцям треба було рятувати майно чи своє життя? І хотілося б спитати офіцерів, які там були: вони спасали свої зади чи спасали майно? чи вони думали про життя своїх підлеглих?

Не кажу, що всі офіцери однакові, є такі, що солдати їм завдячують своїм життям. Але всі ми знаємо про нашу 51-шу бригаду, як хлопців тупо здавали. Коли плани подальших дій доповідали нагору, у штаб АТО, то потім ті точки тупо накривав ворог, були смертельні втрати…