У Луцьку вшанували матерів загиблих на Сході Героїв

Жінок, які пожертвували найдорожчим – життям своїх синив, загиблих у зоні проведення АТО, зібрали у Луцьку у День матері.

Їх вшанували під час фестивалю «Вишиті обереги єднання» 10 травня у Луцьку, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Як зазначили під час заходу ведучі, 97 бійців-волинян вже ніколи не стануть на батьківський поріг та не скажуть слово «мама». Сьогодні, у День матері, матерів та дружин 25 загиблих на сході лучан запросили на фестиваль, де підбили підсумки благодійної акції «Допоможемо матерям загиблих героїв».

Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев зазначив, що вже усі слова почуття та болю висловлені і до них складно щось додати, тож він низько вклоняється матерям Героїв.

Матеріально підтримати матерів загиблих вирішили небайдужі волиняни, установи, організації та пересічні мешканці Волині. Кошти збирали під час акції «Допоможемо матерям загиблих героїв».

Організатор фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький наголосив, що усі волиняни низько вклоняються жінкам за героїзм їхніх синів та чоловіків, які поклали життя заради захисту незалежної України. Він подякував матерям за те, що вони виховали синів, які стали гордістю України та Луцька. Він повідомив, що у рамках благодійної акції зібрали 28 тисяч гривень (на рахунок Волинської обласної спілки ветеранів Афганістану надходили суми від 20 гривень до 10 тисяч гривень).

Оксана Карабан, матір загиблого на сході лучанина Артема Карабана, просила лучан, бачачи матерів полеглих бійців, ніколи не ставити питання «за що загинули ваші сини?», адже вони загинули за мир, який панує у Луцьку, заради того, щоб кожен переглянув своє життя, відшукав у серці любов та милосердя. Вона закликала молодих лучан прожити життя не у п’янках та гулянках, а гідно, за себе та за тих, хто загинув на сході. Вона прочитала вірш, присвячений пам’яті загиблого сина.

Зі словами підтримки звернулися до матерів, які втратили синів на війні, представники духовенства. Ректор Волинської духовної семінарії УПЦ МП протоієрей Рустик Капауз зауважив, що сам Бог возвів в особі Божої Матері жінку на небувалий щабель пошани, увесь світ вшановує її, вклоняється її мужності. Він назвав матерів Героїв сподвижницями Божої Матері, чиї серця пронизали кулі, які досягли їхніх синів. Священик пообіцяв, що імена матерів завжди будуть у молитвах священиків.

Настоятель парафії Святителя Миколая села Жидичин священик Роман Вонсіцький зазначив, що немає слів, аби описати цей біль, але сини цих матерів померли недаремно, а поклали життя за нас, аби лучани могли збиратися під мирним небом.

Він закликав жінок молитися за спокій душ загиблих, бути національно свідомими, пам’ятати, що хлопці загинули заради України, рідної землі. Священик наголосив, що люди, які забувають минуле, змушені переживати його повторення, адже хто не знає минулого, не вартий майбутнього. Він закликав присутніх ніколи не забувати національно свідомих вояків, які любили батьківщину, близьких та друзів, поклавши своє життя за них. Священик запевнив, що церква ніколи не забуває своїх героїв, а ті, хто боровся за Україну, завжди будуть на престолі Всевишнього.

Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Після цього кожного загиблого на сході лучанина згадали поіменно, випускаючи в небо сині та жовті повітряні кульки із жалобними стрічками. Завершився захід покладанням квітів до стенду з портретами Героїв. Матері не могли стримати сліз, віддаючи останню шану загиблим на війні синам.