Фото з урочистостей до Дня перемоги на «Меморіалі» в Луцьку

У Луцьку відбулися традиційні урочистості з нагоди Дня перемоги над нацизмом.

9 травня на Меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбувся мітинг, – пише IA ZIK.

Учасники мітингу говорили про події на Донбасі, про необхідність найскорішого закінчення новоявленної війни.

«Всі ми думали, що війна закінчилась. Але загроза нової війни у світі виникає знову. Хочу подякувати вам, ветерани, а також тим, хто боронить Україну зараз. Зі святом вас, Герої України», – сказав голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

Ветерани згадували важкі роки війни. Не приховуючи емоцій, ділилися спогадами, розмірковували про примирення ветеранів Червоної армії та ОУН-УПА.

«Ми багато пережили. Сибір, НКВД, тривалі слідства, знущання. Цей біль так просто вийти не може. Ми святкуємо День примирення. Примиритися мають усі народи, бо наша держава багатонаціональна. Моє дитинство пройшло у Польщі. Політика була такою, що нас, українців, там переслідували. У школі прислухалися, якою мовою розмовляємо – українською чи польською. Але з поляками ми примирилися. Зробити це з «радянською владою», напевно, не зможемо. Ми на рідній землі, а вони загарбники. Крим, Луганська і Донецька області – це наш біль. Але ми мусимо відстояти свою Україну. Старше покоління, ветерани, знають як це важко. Свого часу я, молоденька дівчина, була у підпіллі. Тоді все трималося на вірності своїй Батьківщині. Примирення прийде. Але зараз нам треба подолати війну, яка знову забирає молоді серця», – розповіла ветеран ОУН-УПА Анастасія Грабовська.

Після промов учасники мітингу поклали квіти до підніжжя Меморіального комплексу «Вічна Слава».