Справа «корупційного авто» мера Луцька: суд перенесли

Розгляд справи щодо «корупційного авто» міського голови Луцька Миколи Романюка перенесли. Суддя Олександр Гринь вирішив, що на засідання має прийти мер або його представник.

Таке рішення він ухвалив 8 травня.

Під час засідання керівник юридичного відідлу Луцької міської ради Олександр Рачков закликав позивача депутата міськради Андрія Осіпова не піаритися на процесі проти міського голови. Він попросив того бути в суді адвокатом, а не громадським та політичним діячем, та не використовувати суд для політичних виступів.

Натомість Осіпов висловив думку, що Романюк, його заступник Юрій Вербич та інші особи, які причетні до справи, мають бути представлені в суді особисто, тобто Рачков не має права представляти Романюка.

Суддя Олександр Гринь таку думку підтримав і  вирішив, що Микола має бути присутній в суді особисто або представлений своїм особистим відповідачем, а не Олександром Рачковим. Тому суд відклали до 14:00 15 травня.

Нагадаємо, для службового користування Романюка виконком міськради безоплатно позичив у приватного підприємства «БРІС ЛТД» автомобіль «Хюндай Соната» 2012 року випуску вартістю 293 тисячі гривень. Договір уклали на 1 рік 1 лютого 2014 року та продовжили 30 січня 2015 року.

Андрій Осіпов вважає, що це порушує норму статті 17 закону «Про засади запобігання та протидії корупції»: «Органам державної влади, органам місцевого самоврядування забороняється одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно послуги та майно, крім випадків, передбачених законами або чинними міжнародними договорами України». Він зауважив, що порушення підпадало під санкцію статті 172 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Однак у 2013 році цю статтю замінили, тому наразі немає норми, яка передбачала б санкції за дії виконкому і Романюка через позику автомобіля, проте це не означає, що порушення немає.